Samsung-Galaxy-S-II-LTE-1

Galaxy S II LTE i Galaxy Tab 8.9 LTE – oficjalnie

Samsung oficjalnie zapowiedział swoje dwa nowe produkty – tablet Galaxy Tab 8.9 LTE, oraz smartfon Galaxy S II LTE.

Samsung Galaxy S II LTE

Na oficjalniej, koreańskiej stronie internetowej firmy Samsung – oficjalnie zapowiedziano dwa nowe urządzenia. O jednym z nich, czyli Galaxy S II LTE, pisałem kilka dni temu – wszyscy wtedy myśleli, że Samsung zapowie te urządzenie dopiero 1 września na targach IFA w Berlinie. Samsung najwyraźniej uznał, że skoro smartfon już wyciekł – to nie ma sensu dłużej wszystkich trzymać w niepewności, i lepiej oficjalnie je zapowiedzieć, dzięki temu mamy ciut więcej informacji na jego temat.

Samsung Galaxy S II LTE

Galaxy S II LTE to bardzo mocno zmodyfikowana wersja Galaxy S II, posiadająca 4.5-calowy ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości WVGA, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5GHz, 16GB pamięci wewnętrznej, 8MP kamerę z fleszem LED, oraz drugą kamerę 2MP do rozmów wideo i moduł NFC. Wersja LTE będzie też posiadać większą baterię – bo aż 1850mAh. Co ciekawe – S II LTE, to najprawdopodobniej model I9210 (Celox), o którym pisałem w pierwszej, oraz drugiej połowie sierpnia.

Jak możecie zobaczyć na obrazkach – Galaxy S II LTE I9210, został znacznie przemodelowany, jeśli chodzi o wygląd. Według informacji podanych przez Samsunga – tylna klapka w tym modelu nie jest już zrobiona z plastiku, lecz z metalu. Model I9210 do sprzedaży powinien trafić już w grudniu tego roku.

Samsung Galaxy Tab 8.9

Kolejnym urządzeniem, jakie oficjalnie zapowiedział Samsung – jest tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE. Ten tablet to tak naprawdę dobrze znany Galaxy Tab 8.9, tyle, że z podkręconym procesorem (dwurdzeniowy 1.5GHz), oraz łącznością LTE.

Obydwa urządzenia powinniśmy zobaczyć „na żywo” na targach IFA 2011 w Berlinie, już na początku września.

Źródło: GSMArena