Nexus 5 – Android L, zrzut ekranu 6

Galaxy S5 i Note 4 mogą dostać Android L już na początku grudnia

Nie ma wątpliwości, że Android L pojawi się w finalnej wersji jeszcze przed końcem tego roku. Naturalnie po publikacji tej nowej odsłony Androida pojawią się pytania użytkowników androidowego sprzętu: kiedy mój smartfon zostanie zaktualizowany do nowego OS’a? Jeśli chodzi o Samsunga Galaxy S5 i dopiero co zaprezentowanego Note 4, posiadacze tych urządzeń nie muszą się raczej zastanawiać „czy”, tylko kiedy Android L dla się nich pojawi?

Nexus 5 - Android L, zrzut ekranu 6

Portal SamMobile (bardzo wiarygodne i sprawdzone źródło informacji) wpuścił już do sieci pierwsze pogłoski na temat upgrade’u do Android L dla phabletu Galaxy Note 4 oraz smartfona Galaxy S5. Według redaktorów SamMobile najnowszy Android zawita na tych urządzeniach już na początku grudnia tego roku.

Jeśli taka data się potwierdzi będzie to oznaczać, że Samsung już w tej chwili pracuje nad aktualizacjami dla tych urządzeń. Może się więc okazać, że Samsung pod względem update’u do Android L będzie dużo szybszy od swoich rywali: Motoroli oraz HTC (te dwie firmy w zeszłym roku wyjątkowo szybko aktualizowały swoje urządzenia do Androida 4.4 KitKat).

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że to Galaxy S5 i Galaxy Note 4 będą pierwszymi sprzętami Samsunga, które otrzymają upgrade do Androida L. Niestety domyślam się, że Galaxy S4 oraz Note 3 swoją aktualizację dostaną dopiero w przyszłym roku.