Sasmung Galaxy S5 – metalowa obudowa

Galaxy S5 już w kwietniu na półkach sklepowych

Ostatnimi czasy nie milkną spekulacje dotyczące premiery najnowszego flagowego modelu serii Galaxy S, oznaczonego numerkiem 5. Wiceprezes wykonawczy Samsunga, Lee Young Hee, w wypowiedzi udzielonej dla agencji Bloomberg potwierdziła, że Galaxy S5 zostanie zaprezentowany w marcu tego roku, zaś na półki sklepowe trafić ma miesiąc później.

Sasmung Galaxy S5 - metalowa obudowa

Lee zapowiedziała także, że wraz z Galaxy S5, zaprezentowana zostanie również druga generacja inteligentnego zegarka od koreańskiego producenta o bardzo dobrze znanej wszystkim nazwie Galaxy Gear 2. Jeśli wierzyć zapewnieniom, w oczekiwanej od dawna „piątce” zamontowany zostanie skaner tęczówki oka, co jest ogromnym krokiem w przód na rynku smartfonów.

Galaxy S5 zostanie przez nas zaprezentowany w pierwszej połowie tego roku, w okolicach marca i kwietnia. Wszyscy mogą się także spodziewać, że wraz z tym flagowcem światło dzienne ujrzy nowa odsłona Galaxy Gear z bardziej zaawansowanymi i dopracowanymi funkcjami  oraz o bardziej przemyślanym rozmiarze.

Lee Young Hee wspomniała, że S5 będzie cechował się zupełnie innym wyglądem od swoich poprzedników, ze szczególnym naciskiem na wyświetlacz. To dobry prognostyk, gdyż niewielka różnica w wyglądzie między Galaxy S3 a S4 w znacznym stopniu wpłynęła na niższą niż początkowo zakładano sprzedaż tego drugiego.

Spekuluje się, że Samsung Galaxy S5 będzie mógł poszczycić się wyświetlaczem o rozdzielczości 2K (2560×1440), chipem Qualcomm Snapdragon 800/64-bitowym Exynosem, 3GB/4GB pamięci RAM, 16-megapikselową tylną kamerą, zaś na jego pokładzie znajdziemy zapewne Androida w wersji 4.4 KitKat. Bardzo interesującą zmianą byłoby w tym przypadku zastosowanie metalowej konstrukcji urządzenia, która bez wątpienia podniesie jego walory estetyczne.