Samsung Galaxy S5 Dx

Galaxy S5 mini zadebiutuje jako Galaxy S5 Dx?

Na stronie internetowej brytyjskiego oddziału Samsunga, na krótki czas pojawił się profil Galaxy S5 mini. Niestety na widoczny ze zdjęciu adres URL nie da się wejść. Mimo wszystko dzięki temu przeciekowi dowiadujemy się, że Galaxy S5 mini zadebiutuje najprawdopodobniej jako Galaxy S5 Dx.

Samsung Galaxy S5 Dx

Nazwa kodowa widocznego powyżej urządzenia, to SM-G800. Jeśli przybliżycie sobie tą niewyraźną fotografię, to zobaczycie, że tył sprzętu ma taką samą, dziurkowaną teksturę tylnej pokrywy na baterię, jak Galaxy S5. Widzimy tu dodatkowo, że Galaxy s5 Dx zostanie pozbawiony pulsometru, którego miejsce całkowicie zajmie widoczny pod kamerą flesz LED.

Naturalnie, jak sami widzicie – smartfon pojawi się w całej gamie różnych kolorów, m.in. białym, niebieskim, żółtym oraz złotym. Na stronie widzimy też inteligentne zegarki Samsunga, oznacza to, że Galaxy S5 Dx będzie kompatybilny z Gear 2 oraz Gear Fit.

Niestety nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji tego smartfona. Z przecieków wiemy jedynie, że ma w nim siedzieć 1.5 GB RAM-u, 16 GB pamięci, 4.5″ ekran Super AMOLED HD (720 x 1280 pikseli), 2100 mAh bateria, 8 MP kamera oraz chipset Snapdragon 400 i Android 4.4 KitKat.

Kiedy Samsung zaprezentuje Galaxy S5 Dx (lub Galaxy S5 mini)? Tego oczywiście nie wiemy. Z uwagi jednak na fakt, że brytyjski oddział tego giganta przygotowuje już stronę internetową dla tego modelu, możemy być pewni, że nastąpi to bardzo szybko.