Samsung Galaxy S5 – pulsometr i kamera

Galaxy S5 – przykładowe zdjęcia i filmy wykonane smartfonem

Chociaż Samsung Galaxy S5 do sklepów trafi dopiero w kwietniu, to w sieci już pojawiają się pierwsze testy i recenzje tego urządzenia. Jeden z mini-testów opublikowała porównywarka produktowa Recombu. Dzięki niemu dowiadujemy się m.in., jakie zdjęcia i filmy można wykonać za pomocą Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 - pulsometr i kamera

Galaxy S5 ma na swoim pokładzie 16 MP kamerę z sensorem ISOCELL. Oczywiście kwintesencją nowego sensora jest to, że umożliwia on wykonywanie lepszych jakościowo fotografii – i to bez konieczności fizycznego zwiększania gabarytów samego czujnika. Mówiąc po ludzku: 1″ sensor ISOCELL powinien teoretycznie robić lepsze zdjęcia niż 1″ sensor BSI. Czy tak jest faktycznie? Sprawdźcie to w poniższej galerii przykładowych zdjęć, wykonanych za pomocą SGS5.

Jakie są wasze wrażenia? Według mnie Galaxy S5 robi naprawdę niezłe fotografie, ze świetnie oddanymi kolorami, doskonałą ostrością a co najważniejsze, z całą masą detali i niewielkimi szumami (nawet w słabym świetle).

Dodatkowo mam jeszcze dla was garść zdjęć porównawczych, ukazujących możliwości trybu HDR w Samsungu Galaxy S5. Fotografie wykonała redakcja portalu Mobile-Review.com w jednym z pierwszych, popremierowych testów.

HDR wyłączone:

HDR włączone:

Na koniec mam dla was jeszcze dawkę filmów, które oczywiście również zostały przechwycone za pomocą Galaxy S5. Jako pierwsze możecie zobaczyć standardowe nagranie 1080p.

A tutaj kolejny film, jednak tym razem w jakości 2160p (4K). Muszę przyznać, że wideo wygląda niesamowicie – ilość szczegółów dosłownie powala.

Przypominam, że sklepowy debiut SGS5 odbędzie się 11 kwietnia. Pewnie dopiero po tej dacie w sieci pojawi się dużo więcej testów i recenzji tego sprzętu.