Samsung Galaxy Win Pro – front

Galaxy Win Pro – kolejny średniak oficjalnie zaprezentowany przez Samsunga

Samsung Galaxy Win Pro miał swoją „cichą premierę” na chińskiej stronie tego koreańskiego producenta. Jak się pewnie domyślacie, sprzęt jest bezpośrednim następcą modelu Galaxy Win.

Samsung Galaxy Win Pro - front

Samsung w nowej wersji tego średniobudżetowego urządzenia zdecydował się na dość radykalny krok, a mianowicie zmniejszenie wielkości ekranu. O ile w Galaxy Win była matryca o przekątnej 4.7″ i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), tak w Galaxy Win Pro mamy wyświetlacz o wielkości 4.5″ i rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli). Oczywiście w ślad za zmniejszeniem ekranu i zwiększeniem rozdzielczości poszedł wzrost zagęszczenia pikseli, który z 199 ppi podskoczył do 245 ppi.

Samsung Galaxy Win Pro - tył

Reszta parametrów Galaxy Win Pro (SM-G3812) jest bardzo podobna do tych, jakie znajdziemy w Galaxy Win. Mamy tu więc 5 MP kamerę, 8 GB pamięci na dane użytkownika oraz czterordzeniowy 1.2 GHz procesor. Co prawda Samsung nie zdradził, o jaki chipset oparty jest Win Pro, jednak po funkcji nagrywania filmów 1080p możemy wywnioskować, że jest tu coś więcej, niż cztery rdzenie Cortex-A5. W sklepach opcjonalnie ma być także dostępna wersja Win Pro, wspierająca dual SIM.

Samsung Galaxy Win Pro - bok

W Galaxy Win Pro zwiększono również ilość dostępnej pamięci RAM, z 1 GB do 1.5 GB. Nieznaczny upgrade dostała też bateria, która z 2000 mAh urosła do 2100 mAh.

Samsung Galaxy Win Pro - czarny, front

Sprzęt działa w oparciu o system Android 4.2.2 Jelly Bean. Niestety Samsung póki co nie podał żadnych informacji, które pozwoliłyby nam odpowiedzieć na pytanie, czy urządzenie kiedykolwiek trafi na rynki międzynarodowe. Podejrzewam jednak, że sytuacja będzie podobna do tej z Galaxy Win, który na początku również pojawił się tylko w Azji, jednak potem zadebiutował także na rynkach międzynarodowych.

Źródło