Samsung Galaxy S 4 – Game Pad

Game Pad dla Samsunga Galaxy S4 – jak się na tym gra? (aktualizacja)

Krótko po premierze Galaxy S4, Samsung ujawnił cały zestaw akcesoriów do tego urządzenia, wśród których można m.in. znaleźć kontroler do gier, Game Pad. Jak działa to akcesorium?

Samsung Galaxy S 4 - Game Pad

Pewnie spora część z Was powie, że przecież pady do smartfonów to żadna nowość, a Samsung nie wymyślił niczego rewolucyjnego. Oczywiście, nie pozostaje mi nic innego, jak się z tym faktem zgodzić. Mimo wszystko uważam, że taki producencki sprzęt, dedykowany pod konkretne produkty, może sprawować się trochę lepiej, niż inny, bardziej uniwersalny.

Wracając do Game Pada Samsunga, może on z powodzeniem przyczynić się do „zgonu” Waszej domowej konsoli do gier. Za jego pomocą, to właśnie Galaxy S4 staje się pełnoprawną konsolą, na której pogramy w coraz to lepsze tytuły, ściągnięte z Google Play (i nie tylko).

Zasada działania całego zestawu jest bardzo prosta. Smartfon podłączamy poprzez złącze HDMI do telewizora, Game Pad parujemy przez Bluetooth z S4 – i już możemy zagrywać się w androidowe gierki, na normalnym padzie, a nie ciężkim do ogarnięcia ekranie dotykowym. Jeśli mam być szczegółowy to dodam tylko, że Game Pad zasilają dwie baterie AAA.

Game Pad do sklepów trafi w maju, ma być dostępny w zestawie z 8 grami. Na starcie produkt Samsunga będzie wspierać około 80, androidowych tytułów. Niestety, cena Game Pada nie została jeszcze ujawniona.

Na koniec dodam jeszcze, że Game Pad obsługuje urządzenia o wielkości ekranu do 6.3 cala. Dlaczego Samsung wybrał właśnie taką, maksymalną wielkość? Odpowiedź może być tylko jedna – następca smartbletu Galaxy Note II, czyli Galaxy Note III, będzie zaopatrzony w 6.3-calowy ekran.

Aktualizacja: Wiadomo już, jaka będzie cena Game Pada dla Galaxy S4. Sklep internetowy MobileFun, już uruchomił przedsprzedaż tego sprzętu. Jeśli ktoś zdecyduje się, aby w tej chwili zarezerwować sobie Game Pada, będzie musiał za niego zapłacić 113$, czyli około 370 zł. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie taka cena wydaje się trochę za duża. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem Game Pad nieco potanieje, bo w tej chwili, dokładając trochę pieniędzy, mógłbym kupić sobie np. nową konsolę XBOX 360.

Źródło: PhoneArena


 • Marcin

  Przydało by się… Chyba że jest jakiś sposób na podłączenie bez roota pada do xboxa 360 bezprzewodowego (choć wątpię) :/ ?

 • Marcin

  Chyba ich oźrebiło 😀 za połowę takich pieniążków można kupić z powodzeniem pada do PS3 i drugie tyle zostawić na inne przyjemności :)

  A szkoda bo zastanawiałem się nad zakupem tego padziocha tylko że liczyłem na cenę do 170 złotych max… a tu taki zonk…

  • http://smartfan.pl Noob

   Z ceną grubo przesadzili, to szczera prawda. Taka kasa za urządzenie z Bluetooth to za wiele, mam tylko nadzieję, że w sprzedaży pojawią się równie dobre i tańsze zamienniki dla Game Pada.

 • Marcin

  Wiadomo może czy Game Pad będzie współpracować z Note 2?

  • http://smartfan.pl Noob

   Tego nie wiadomo oficjalnie, ale jako, że połączenie następuje przez Bluetooth, a sam pad ma uchwyt uniwersalny, to zakładam, że z Note 2 spokojnie powinien współpracować.