Geekphone z Firefox OS

GeeksPhone Keon i Peak – poznaliśmy ceny smartfonów z Firefox OS, jest naprawdę tanio

Pamiętacie jeszcze system Firefox OS, na bazie którego mają powstawać naprawdę tanie smartfony? Właśnie poznaliśmy ceny dwóch słuchawek, opartych o ten OS – modeli Keon i Peak. Okazuje się, że będą one sprzedawane po naprawdę niskiej cenie.

GeekPhone Keon i GeekPhone Peak

Po lewej GeeksPhone Keon, po prawej tył GeeksPhone Peak

Firefox OS, który jest bazowany na HTML 5, został oficjalnie zaprezentowany już jakiś czas temu. Na początku tego roku pokazane zostały także dwa smartfony, oparte o ten system – GeeksPhone Keon i Peak.

Za GeeksPhone Keon, który ma jednordzeniowy 1 GHz chipset Qualcomm Snapdragon S1, 3.5-calowy ekran HVGA, 3 MP kamerę, 512 MB RAM i 4 GB ROM, przyjdzie nam zapłacić zaledwie 91 euro, czyli około 380 zł. Jest to kwota bardzo niska i na pewno pozwoli urządzeniu konkurować z najtańszymi smartfonami, działającymi w oparciu o Android.

GeekPhone Peak

GeeksPhone Peak

Jeśli chodzi o GeeksPhone Peak, to jest to urządzenie nieco mocniejsze, więc i trochę droższe, niż Keon. Na pokładzie znajdziemy 1.2 GHz, dwurdzeniowy chip Qualcomm Snapdragon S4, 4.3-calowy ekran qHD IPS, 8 i 2 MP kamery, 4 GB ROM i 512 MB RAM. Na ten model będzie trzeba wydać 149 euro, czyli około 620 zł. Według mnie, także i ten smartfon znajdzie swoich wielbicieli, bo parametry (szczególnie ekran), są warte swojej ceny. Peak sprawdzi się nie tylko jako telefon, ale dzięki dużemu i wyraźnemu ekranowi, będzie dobry także w roli przeglądarki internetowej.

Smartfony Peak i Keon, będą od przyszłego tygodnia dostępne w w internetowym sklepie GeeksPhone, który oferuje ich wysyłkę praktycznie do każdego kraju. Jest ktoś chętny?

Źródło: GSMArena