Geeksphone Peak+ – przód

Geeksphone Peak+ z 1GB RAM w przedsprzedaży za 149€

Firma Geeksphone właśnie rozpoczęła zbieranie zamówień na firefoxowy smartfon Peak+. W odróżnieniu od innych produktów tej firmy, Peak+ nie jest urządzeniem skierowanym głównie do geeków i programistów, ale także do „przeciętnych zjadaczy chleba”.

Geeksphone Peak+ - przód

Peak+ to tak naprawdę tylko lekko zmodyfikowana wersja modelu Peak, z większą 1GB pamięcią RAM oraz udoskonaloną, lepiej wykonaną obudową. Smartfon wyjęty z pudełka będzie działać w oparciu o system Firefox OS 1.1.

Geeksphone Peak+ - tył

Poza tymi dwiema zmianami reszta pozostaje taka sama, jak w Peak. Wewnątrz zamontowano chip Snapdragon 8225 S4 Play (dwurdzeniowy Cortex-A5 o taktowaniu 1.2GHz oraz GPU Adreno 203), 4.3″ ekran IPS o rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli), 4GB pamięci wewnętrznej oraz slot na kartę microSD i baterię o pojemności 1,800mAh. Peak+ ma też GPS, 8 i 2MP kamery oraz radio FM, flesz LED, Wi-Fi i Bluetooth 2.1 EDR.

Przedsprzedaż Geeksphone Peak+ już ruszyła w promocyjnej cenie 149 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki zaledwie 635 zł. Warto zauważyć, że cena jest taka sama jak oryginału – Peak. Geeksphone straszy, że po wyprzedaniu promocyjnych egzemplarzy cena wzrośnie, niestety nie wiadomo do jakiej kwoty. Jeśli ktoś więc ma chętkę na Peak+, to niech lepiej się śpieszy z zamówieniem (link do sklepu znajduje się w źródle tego tekstu).

Kiedy osoby, które zamówią Peak+ mogą się spodziewać dostawy? Producent obiecuje, że nastąpi to w połowie września.

Źródło: Geeksphone