Geeksphone – reklama

Geeksphone szykuje swoistą rewolucję

Geeksphone – producent, który jako pierwszy zasilił rynek w smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Firefox OS zapowiedział nowy, iście high-endowy smartfon o nazwie „Revolution”.

Geeksphone - reklama

Hiszpańska firma nie zdradziła konkretnych szczegółów dotyczących nowego produktu takich jak cena, specyfikacja techniczna, data premiery czy wygląd. Jednakże jeśli wziąć pod uwagę zwięzłą informację na stronie internetowej projektu Geeksphone Revolution dotyczącą „potężnego serca urządzenia” śmiało można przypuszczać, że powinniśmy spodziewać się szybszego procesora od tych, które montowane były w poprzednich modelach tego producentach – Keon oraz Peak.

„Jesteśmy przekonani o tym, że zaskoczymy wszystkich urządzeniem o bardzo wysokiej wydajności w bardzo konkurencyjnej cenie,” tajemniczo oświadczył współzałożyciel Geeksphone, Javier Aguera.

Jakiej rewolucji należy więc się spodziewać? Otóż telefon ten ma pracować zarówno w oparciu o Firefox OS jak i system Android. Producent pozostawił więc użytkownikom swoich urządzeń możliwość wyboru, na jakim systemie operacyjnym będą pracować. Co ciekawe, Geeksphone planował początkowo wprowadzenie na rynek telefonu opartego tylko i wyłącznie na Androidzie. Wszystko wskazuje również na to, iż „sercem” urządzenia będzie procesor zaprojektowany przez firmę Intel.

Z technicznego punktu widzenia jednak, formalnie na pokładzie słuchawki zapowiedzianej przez Geeksphone pracował będzie nie Firefox OS, ale system o nazwie Boot2Gecko, która wykorzystywana jest przez Mozillę w projekcie hiszpańskiego producenta. „Firefox OS jest marką niedostępną obecnie dla niezależnych producentów,” zapewniają przedstawiciele firmy.

Źródło


 • Zielak

  Fajna sprawa, im większa konkurencja na rynku mobilnym tym lepiej. Trzymam kciuki za wszystkie mobilne OS’y, które nie są Androidem i iOS’em.

 • Zagmatwany

  Czyli Boot2Gecko daje możliwość wyboru między Firefox OS a Androidem?

  • px

   Boot2Gecko = Firefox OS. Ten sam system, inna nazwa.