Gigabyte GSmart Maya M1

Gigabyte GSmart Maya M1 debiutuje na polskim rynku, Maya M1 v2, Sierra i Simba wkrótce

Gigabyte w najbliższych dniach wprowadzi do polskich sklepów swój nowy, androidowy smartfon, model GSmart Maya M1. Co ciekawe, w naszym kraju najprawdopodobniej pojawią się także trzy inne, nieco mocniejsze urządzenia, GSmart Maya M1 v2, Sierra i Simba.

Gigabyte GSmart Maya M1

GSmart Maya M1 ma dwurdzeniowy chipset MediaTek MT6577, taktowany zegarem 1GHz, grafiką PowerVR SGX531 oraz 1GB RAM. Osoba, która kupi ten smartfon znajdzie w nim także piękny, 4.5″ ekran IPS, o rozdzielczości qHD. Ponadto jest tu Wi-Fi, Bluetooth 3.0, A-GPS, radio FM, 1,700mAh bateria oraz 4GB pamięci masowej, którą całe szczęście da się rozszerzyć kartą microSD.

Co do aparatu, umieszczono tu 8MP kamerę z autofokusem oraz lampą LED. Pewnie wiele osób ucieszy fakt, że GSmart Maya M1 obsługuje dual-SIM. Zresztą, na rynku przyda się kolejne tego typu urządzenie, bo jak dobrze wiemy, kupno smartfona z dual-SIM i porządną specyfikacją, nie jest sprawą łatwą. Producent na swojej słuchawce zainstalował system Android 4.1. Według Gigabyte, urządzenie w ciągu kilku dni powinno pojawić się w ofertach polskich sklepów, w cenie 999 zł.

Gigabyte GSmart Maya M1 v2, Sierra, Simba

To nie koniec dobrych wiadomości. Gigabyte na Computex 2013 pokazało trzy inne, przeznaczone na nasz rynek smartfony, modele GSmart Maya M1 v2, Sierra oraz Simba.

Gigabyte GSmart Maya, Sierra i Simba

Od lewej: Maya, Sierra i Simba

Zacznijmy od modelu Maya M1 v2, który jest trochę mocniejszą odmianą Maya M1. Smartfon ma w zasadzie taki sam, 4.5″ ekran IPS, co M1, jednak został oparty o wydajniejszy, 1.2GHz czterordzeniowy chip MediaTek MT6589. Reszta parametrów jest identyczna, jak w słabszym modelu M1.

Nieco mocniejszy od Maya M1 v2, jest Gigabyte GSmart Sierra, który oprócz 5″ ekranu IPS HD posiada czterordzeniowy chipset MT6589T (Turbo), o taktowaniu 1.5GHz. Wewnątrz urządzenia umieszczono też 13MP kamerę główną, oraz 2MP do wideorozmów. Smartfon dysponuje smukłą obudową, o grubości 8.8mm, a jego zasilanie stanowi 2,000mAh akumulator.

Najlepiej z całego trio prezentuje się model GSmart Simba, który ma taki sam ekran, co Sierra, ale zamiast chipsetu MediaTek, został wyposażony w Snapdragona 400 z dwoma rdzeniami 1.4GHz (Krait). Oprócz tego znajdziemy tu 8MP i 1.3MP kamery, 1GB RAM, 4GB ROM oraz 1,900mAh baterię.

Naturalnie wszystkie trzy smartfony wspierają funkcję dual-SIM (dual standby). Bardzo ucieszył mnie także fakt, że urządzenia oparto o najnowszą wersję systemu Android, 4.2 Jelly Bean – ale pozbawioną wszelkich dodatków i nakładek. Czysty Android to dzisiaj rzadkość, gdyż producenci zazwyczaj chcą nas na siłę uszczęśliwiać różnego rodzaju mało przydatnymi programami i nakładkami, które tylko zaśmiecają pamięć ROM smartfona i go spowalniają.

Gigabyte GSmart Maya M1 v2, Sierra i Simba będą dostępne w sklepach w trzecim kwartale tego roku. Niestety, producent nie ujawnił jeszcze ich cen.

Źródło: Gigabyte, Engadget