Gigabyte GSmart Guru

Gigabyte planuje stopniową ekspansję na rynek smartfonów

Gigabyte to producent, o którym na mobilnej arenie nie słyszymy zbyt często. Mimo wszystko firma nadal prezentuje nowe smartfony, oparte o system Android (najnowszy z nich to pokazany w październiku ubiegłego roku model GSmart Guru). Jak się okazuje, ten mało popularny producent nie chce pozostawać w tyle i planuje dalszą ekspansję na rynek smartfonów.

Gigabyte GSmart Guru

Gigabyte GSmart Guru

Według raportu opublikowanego na łamach portalu DigiTimes, Gigabyte planuje w 2014 roku nieco rozwinąć skrzydła i sprzedać pod własną marką 500,000 smartfonów. Wiem, że w porównaniu do dziesiątek milionów sprzedawanych przez Apple smartfonów iPhone to niewielka ilość, jednak jak na tego producenta to liczba całkiem spora, a co najważniejsze – możliwa do osiągnięcia. Gigabyte chce w tym roku zaprezentować jeszcze więcej swoich smartfonów, opartych głównie o chipsety MediaTek oraz Qualcomm. Niektóre z tych urządzeń mają posiadać także łączność LTE.

Gigabyte za cel obiera sobie rynki chińskie oraz europejskie, możemy się więc spodziewać także i polskich debiutów ze strony tego producenta. Zresztą, w Polsce mamy kilka naprawdę ciekawych smartfonów Gigabyte, które są u nas oficjalnie dostępne. Ceny większości z nich kształtują się wokół 500 zł. Wymienić warto tu takie modele, jak chociażby Gigabyte GSmart Tuku T2, GSmart Roma R2, GSmart Alto A2, czy też GSmart Aku A1. Oczywiście w ofercie są też droższe urządzenia, o lepszych specyfikacjach, jak np. GSmart Maya M1 v2, GSmart Sierra S1 lub GSmart Simba SX1.

To jednak nie wszystko, bo Gigabyte planuje też wypuszczenie własnych urządzeń, przeznaczonych do noszenia na naszym ciele, jak np. inteligentnych zegarków i bransoletek. Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Być może niektóre z tych nowych sprzętów zobaczymy już pod koniec lutego, podczas barcelońskich targów MWC.