Gionee Elife S5.5

Gionee Elife S5.5, czyli nowy, najcieńszy smartfon na świecie

Aktualnym smartfonowym czempionem jeśli chodzi o grubość, jest 5.75 mm model Vivo X3. Jego producent reklamował swój produkt jako taki, którym można kroić warzywa. Okazuje się jednak, że chiński producent Gionee już pobił rekord 5.75 mm grubości i stworzył smartfon Elife S5.5, który mierzy zaledwie 5.5 mm.

Gionee Elife S5.5

Jeśli ktoś nie jest sobie w stanie wyobrazić tak cienkiego urządzenia to dla porównania podam, że osławiony Apple iPhone 5S mierzy 7.6 mm grubości. Wielu z was pomyśli pewnie, że Gionee odchudziło swój smartfon kosztem baterii. Nic bardziej mylnego, bo bateria w Elife S5.5 według producenta ma 2300 mAh i powinna starczyć na pełny dzień pracy w sieci 3G (wersja LTE powinna pojawić się w czerwcu).

Co z resztą specyfikacji tego najcieńszego na świecie smartfona? Gionee wyposażyło swój produkt w 5″ ekran Full HD, 1.7 GHz, czterordzeniowy procesor, 2 GB RAM’u, 13 MP kamerę główną i 5 MP kamerkę z przodu. Jeśli chodzi o system Android, to niestety nie mamy tu jego googlowskiej wersji, a jedynie mocno zmodyfikowaną, nazwaną Amigo OS.

Gionee Elife S5.5 można już zamawiać w Chinach, w cenie wynoszącej ok. 1120 zł. Firma obiecuje, że jej nowy smartfon pojawi się również w 40 innych krajach. Mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się też Polska. Pytanie tylko, czy Gionee będzie się opłacało tworzyć u nas sieć serwisów dla tego produktu.