Android Market – nowy wygląd

Google całkowicie zmienia wygląd Android Market

Google postanowiło całkowicie zmienić wygląd interfejsu użytkownika aplikacji Android Market.

Android Market - nowy wygląd

Przygotujcie się na wielkie zmiany, gdyż Google postanowiło całkowicie zmienić wygląd Android Marketu. Tym razem nie są to kosmetyczne zmiany, ale kompletna zmiana stylu aplikacji. Szczerze mówiąc, to nowy Android Market budzi u mnie ogromne skojarzenia z systemem Windows Phone 7. Miejmy nadzieję, że Microsoft nie doszuka się tym razem łamania jakiegoś patentu – i nie każe Google płacić za każdą sprzedaną aplikację haraczu. Nowy wygląd możecie obejrzeć na poniższym filmie demonstracyjnym.

Musicie przyznać, że mimo podobieństw do wyglądu systemu Windows Phone 7 – nowy Android Market wygląda bardzo fajnie. Wprowadzono też możliwość wypożyczania filmów i kupowania książek, chociaż to pewnie w naszym kraju będzie zupełnie nieprzydatne – chyba, że Google podpisze w tej sprawie stosowne umowy z jakimiś firmami.

Google podobno już rozesłało powiadomienia o aktualizacji Android Market do niektórych użytkowników systemu Android. Według Google, nowa odsłona Android Market powinna być dostępna dla wszystkich – w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło: Google