Google – logo

Google Drive zaoferuje aż do 100GB pojemności, start już wkrótce (aktualizacja)

Google kolejny raz potwierdziło start swojego wirtualnego dysku – Google Drive.

Google

Google Drive ma być podobnym rozwiązaniem do wirtualnych dysków Apple (iCloud), oraz HTC (Dropbox). Według źródeł Reuters – wirtualny dysk Google zaoferuje aż do 100GB pojemności.

Niestety, aby uzyskać aż 100GB pojemności w GDrive, będziemy musieli wnieść stosowną opłatę miesięczną. Bezpłatna wersja GDrive zaoferuje 5GB pojemności, co powinno jednak w zupełności wystarczyć zwykłemu śmiertelnikowi.

Czym w ogóle jest dysk wirtualny? To dysk, do którego mamy dostęp praktycznie z każdego urządzenia (PC, smartfona, tabletu itp.). W jego pamięci możemy przechowywać dowolne pliki (np. muzykę, obrazy, programy) i mieć do nich dostęp z każdego miejsca, z którego jest dostęp do internetu. Sam czekam z niecierpliwością na start tej usługi, niestety Google nie podało jeszcze daty premiery nowego narzędzia. Wnioskując jednak ze zwiększającego się natężenia informacji, Google Drive powinno wystartować raczej prędzej, niż później.

Aktualizacja: Google Drive (Dysk Google) już wystartował, odpowiednia aplikacja do jego obsługi jest dostępna na Google Play (dawny Android Market). Niestety, dysk chyba nie jest gotowy dla obywateli naszego kraju – kiedy go zainstalowałem i uruchomiłem, ukazał się komunikat, iż dysk nie jest jeszcze dla mnie gotowy.

Źródło: PhoneArena, Reuters