Google LG Nexus 5 – koncept

Google i LG wspólnie stworzą Nexus 5

LG współtworząc z Google Nexusa 4 dostało niezłego, rozwojowego „kopa”. Nie chodzi tu oczywiście o prestiż, jaki niesie wspólne robienie smartfona z Google, ale także zastrzyk finansowy, bo przecież Nexus 4 sprzedaje się nieźle. Jak donosi dziennik Korea Times, Google zdecydowało się na dalszą współpracę z LG.

Google LG Nexus 5 - koncept

Google LG Nexus 5 – koncept

LG dysponuje ogromnym zapleczem produkcyjnym i rozwojowym oraz całą masą technologii, pozwalających na stworzenie doskonałych smartfonów. Niestety, fatalny marketing tej firmy i toporne wsparcie sprawiają, że potencjał tego koreańskiego giganta nie jest wykorzystywany. Google najwyraźniej jednak widzi pokłady możliwości, drzemiące w LG i postanowiło zawrzeć współpracę, na produkcję kolejnego smartfona – Nexusa 5.

Według Korea Times, firmy już od dawna wspólnie pracują nad stworzeniem Nexusa kolejnej generacji. Zważywszy na czas, prace są już podobno bardzo zaawansowane. Oczywiście do całej tej układanki kiepsko pasuje Motorola, ze swoim X Phone, jednak równie dobrze może się okazać, że Google pokaże w tym roku dwa smartfony.

Informacje z Korea Times każą się nam zastanowić, czy w tym miesiącu, na Google I/O, gigant z Mountain View pokaże swój nowy smartfon, czy (jak donosiły wcześniejsze plotki) tylko lekko odświeżonego Nexusa 7 i Nexusa 4? O tym wszystkim przekonamy się już 15 maja, bo właśnie wtedy startuje konferencja Google I/O.

Źródło: KoreaTimes