Google I/O

Google I/O startuje 25 czerwca, czy zobaczymy wtedy nową wersję Androida?

Tegoroczna konferencja deweloperska Google I/O wystartuje 25 czerwca w San Francisco i zakończy się 26 czerwca. Taką informację podał aktualny szef projektu Android, Sundar Pichai. Co podczas konferencji możemy zobaczyć?

Google I/O

Tak naprawdę mówienie teraz, co podczas Google I/O 2014 zobaczymy – jest tylko wróżeniem z fusów. Google podczas swojej konferencji może pokazać tak bardzo wiele – począwszy od nowego sprzętu, a skończywszy na kolejnej wersji systemu Android. Dotychczasowe plotki sugerują, że na tegorocznym Google I/O gigant pokusi się o debiut tabletów Nexus 8 oraz / lub Nexus 10 2014. Możemy być za to pewni, że podczas konferencji nie zobaczymy kolejnego smartfona z linii Nexus.

Z drugiej strony wraz z nowym sprzętem Google może się pokusić o pokazanie nowej wersji Androida. Nie wiadomo jednak, czy będzie to jedynie kolejna odsłona KitKata, czy może wielka aktualizacja, np. Android 5.0. Ciekawe, czy Google poczyni jakieś działania w kwestii sporej fragmentacji swojego OS’a – po co przecież wypuszczać nowego Andka, skoro ogrom urządzeń nie dostało jeszcze nawet 4.4 KitKat.

Google już rozpoczęło zapisy na udział w tym wydarzeniu. Całe szczęście jeśli nie możemy w nim uczestniczyć osobiście – będziemy mogli obejrzeć przekaz na żywo. Mimo wszystko do czerwca pozostało jeszcze sporo czasu, a tymczasem już w poniedziałek ruszają barcelońskie targi Mobile World Congress. Podczas nich na pewno zobaczymy całą masę nowego, androidowego sprzętu.