Google – logo

Google kupuje Motorola Mobility

Google za sumę 12.5 miliarda dolarów kupuje 63% akcji amerykańskiego producenta smartfonów – Motorola Mobility.

Google

Google „na serio” wchodzi na rynek smartfonów i tabletów – firma z Mountain View postanowiła przejąć jednego z największych producentów urządzeń mobilnych, Motorola Mobility. Google – prócz stworzenia nowego biznesu, pragnie też przejąć całą masę patentów (około 17,000), jakie w swoim posiadaniu ma Motorola. Pozwoli to na skuteczniejszą walkę z największymi sądowymi „pozywaczami” – Apple i Microsoftem.

Według zapewnień Google, system Android pozostanie nadal systemem otwartym i nic w tej kwestii się nie zmieni. Transakcja przejęcia Motoroli Mobility musi jeszcze zostać zaakceptowana przez wszelkie organy państwowe, całość zostanie sfinalizowana na pod koniec 2011 roku, lub na początku 2012.

Co ta transakcja oznacza dla zwykłego konsumenta? Przede wszystkim na rynku zobaczymy wiele nowych, miejmy nadzieję doskonalszych urządzeń Motorola – nad którymi będą mogli pracować bezpośrednio inżynierzy od Androida. Produkcja smartfonów firmy Google – Nexus, przeniesie się zapewne pod skrzydła Motoroli.

Najbardziej zmartwieni tą transakcją będą oczywiście Apple i Microsoft – gdyż ich główny przeciwnik, firma Google z systemem Android jeszcze bardziej urosną w siłę. Wkrótce perfidne zagrywki sądowe, stosowane szczególnie przez Apple mogą okazać się nieskuteczne – jak wtedy Apple obroni swój „kawałek chleba”?

Źródło: Google