LG Nexus 5 – modelka

Google Nexus 5 w rękach profesjonalnego fotografa. Efekty są imponujące!

Nie ulega wątpliwości, że nawet najdroższe i najlepiej wyposażone smartfony nie dorównują jakością wykonywanych zdjęć popularnym lustrzankom cyfrowym. To oczywiście rasowy truizm, jednakże trzeba przyznać, że z roku na rok telefony komórkowe pozwalają na wykonywanie za ich pomocą coraz lepszych zdjęć, które okiem zupełnego laika niczym nie różnią się od tych wykonywanych profesjonalnym sprzętem.

LG Nexus 5 - modelka

W dobie Facebooka, Instagrama i wyścigu producentów smartfonów na coraz lepsze aparaty w nich zamontowane, każdy tak naprawdę może stać się fotografem-amatorem i, co najważniejsze, udostępnić swoje dzieła we wszechobecnym Internecie. Czasem można odnieść nawet wrażenie, że smartfony wypierają powoli  aparaty kompaktowe z jednego prostego powodu – z definicji są mobilne i towarzyszą nam praktycznie przez cały czas, dzięki czemu w każdym momencie możemy przystąpić do udokumentowania ciekawych miejsc, osób i rzeczy. Co się jednak stanie, gdy wręczymy jeden z popularnych flagowych telefonów profesjonalnemu fotografowi? Mogą powstać całkiem niezłe ujęcia!

LG Nexus 5 - modelka

Włoski blog AndroidWorld dokonał tego za pomocą Nexusa 5. Wręczył na cały miesiąc popularnego smartfona profesjonaliście, który wykonał w uroczym, włoskim Trieście sporo naprawdę dobrych zdjęć. Fotograf Alexander Michelazzi część z nich pozwolił sobie „podrasować” za pomocą popularnej aplikacji VSCO Cam oraz wbudowanego w Nexusa, androidowego edytora fotografii. Warto przypomnieć, że według recenzentów Nexus 5 jest w swojej klasie telefonem wykonującym najlepsze zdjęcia.

Trzeba przyznać, że Nexus 5 posiada ogromny fotograficzny potencjał. Urządzenie, którym wykonano zdjęcia pracowało w oparciu o system Android 4.4.2 KitKat, który cechuje się między innymi poprawioną szybkością migawki i szybszym trybem HDR+. To bez wątpienia pozwala Nexusowi na konkurowanie z innymi, wielkimi producentami w branży. Sam fotograf wśród zalet tego urządzenia wymienił także optyczny stabilizator obrazu, który utrzymuje czułość ISO na względnie niskim poziomie, co wpływa na szczegółowość zdjęć.

LG Nexus 5 - modelka nad morzem

Wszystkie fotografie autorstwa Alexandra, wykonane oczywiście Nexusem 5, znajdziecie w źródle tego tekstu.


  • rhrye

    Nope, zdjęcia gorzej niż tragicze :/

  • Zgred

    WOW, czyli wychodzi na to, że w zasadzie możliwości aparatu to tylko mała cząstka sukcesu, bo najbardziej liczy się fotograf. Zdjęcia są nieziemskie.