LG Nexus 5 – prasówka, czarny

Google Nexus 5 w benchmarku BaseMark X – imponujące wyniki

Jeśli wszystkie plotki i przecieki okażą się prawdą, Google już w ten piątek zaprezentuje markowany przez siebie smartfon, LG Nexus 5. O smartfonie wiemy już praktycznie wszystko, począwszy od specyfikacji, poprzez cenę a skończywszy na wyglądzie. Dzisiaj do całego repozytorium doszły wyniki tego sprzętu w benchmarku BaseMark X. Powiem krótko – robią ogromne wrażenie.

LG Nexus 5 w BaseMark X

Pod maską Nexusa 5 znajdzie się czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM’u oraz system Android 4.4 KitKat i 4.95″ ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Do tej pory nie wiedzieliśmy, jak Nexus 5 i system KitKat będą się sprawować w benchmarkach, wygląda jednak na to, że jest na co czekać.

BaseMark X to dość użyteczny benchmark a to głównie ze względu na fakt, że nie jest on dedykowany wyłącznie na platformę Android, ale także na inne systemy operacyjne. Dzięki temu możemy nie tylko się dowiedzieć, jak dany sprzęt spisuje się wśród innych urządzeń z tym samym OS’em, ale także przyrównać je do np. smartfonów z Apple iOS.

Jak sami możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, Nexus 5 w BaseMark X osiągnął wynik 14.27 fps. Dla porównania LG G2, na bazie którego tak naprawdę tworzono Nexusa 5, uzyskał w tym samym teście średni wynik na poziomie 12.53 fps. Jeśli chodzi o Nexusa 4, to z wynikiem 7.89 fps nie ma on większych szans.

Jedyny smartfon, który w BaseMark X pokonał Nexusa 5 to… iPhone 5S, który wydusił rezultat 15.54 fps. Pamiętajmy jednak, że 5S dysponuje dużo gorszą rozdzielczością ekranu, co również mocno wpłynęło na wynik.

Źródło