LG Nexus 5 – render

Google Nexus 5 w benchmarku GFXBench – świetnie wyniki urządzenia

Nexus 5 to w tej chwili jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów. Apple, Samsung, Sony oraz LG – pokazali już swoje smartfony na 2013 rok, jednak Google, które jest współtwórcą serii Nexus, nie zaprezentowało jeszcze tegorocznej słuchawki. Dzisiaj, dzięki benchmarkowi GFXBench możemy zobaczyć, jaką wydajnością dysponuje ten smartfon.

LG Nexus 5 - render

Dzięki amerykańskiemu urzędowi FCC oraz kilku innym przeciekom wiemy już, jak Nexus 5 ma wyglądać i znamy jego przybliżoną specyfikację. Jeśli wierzyć GFXBench, dzisiaj do całej tej układanki doszedł kolejny element. W bazie danych tego benchmarka pojawił się Nexus 5, którego specyfikacja obejmuje chip graficzny Adreno 330 (według plotek smartfon ma działać w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon 800, więc wszystko się zgadza).

Nexus 5 w teście „2.7 T-Rex HD C24Z16 – Offscreen (1080p)” uzyskał wynik 23.1fps (1291 klatek). Dla porównania LG G2, na bazie którego nowy Nexus ma być budowany – osiągnął rezultat 21.8fps (1220 klatek). Testowany Nexus 5 okazuje się rywalem nawet dla iPhone 5S, którego najnowszy chip graficzny PowerVR G6430 uzyskał wynik 24.6fps (1380 klatek).

Oczywiście miejcie na uwadze, że rezultatów pozyskanych przez GFXBench nie da się w żaden sposób zweryfikować. Do oficjalnej premiery Nexusa 5 (która ma nastąpić w połowie października) nie będziemy więc wiedzieć, czy są one autentyczne. Jeśli jednak nie mamy tu do czynienia z żadnym „fejkiem” może to oznaczać, że smartfon działający w oparciu o czysty system Android – może być sporo wydajniejszy niż jego rywale.

Źródło: GFXBench


  • Jack

    Nie zmienia to faktu, że wszyscy konkurenci budują podobne pudełka z podobnymi funkcjami… Nudne to! Ciekawe który producent przedstawi coś ciekawego? Jakieś rozwiązanie konstrucyjne, funkcję, coś ekstra w oprogramowaniu…

    • http://smartfan.pl Noob

      Z tego słynął Samsung, który w serii Note doprowadził to do perfekcji. Ja zaczynam skłaniać się ku prostocie, jak w serii Nexus. Wtedy sam i bez zbędnego balastu mogę dostosować system do własnych potrzeb.