Google Nexus 6 – koncept

Google Nexus 6 ma być „lżejszą” wersją LG G3

Szef projektu Android, Sundar Pichai, podczas MWC 2014 mówił, że kolejna odsłona googlowego smartfonu Nexus powinna zadebiutować w drugiej połowie roku. Oczywiście nie jest to dla nas żadną nowością, bo w chwili obecnej Nexus 5 to nadal topowy, doskonały smartfon, niepotrzebujący jeszcze następcy. Mimo wszystko w sieci już pojawiają się pierwsze plotki na temat tego, kto wyprodukuje model Nexus 6 (bo tak najprawdopodobniej będzie się nazywać ten nowy sprzęt).

Google Nexus 6 - koncept

Google Nexus 6 – koncept

Niemiecki portal Gizmodo, powołując się na swoje własne źródła rozwiewa nieco wątpliwości na ten temat. Do tej pory wiele plotek sugerowało, że to Lenovo, które kupiło Motorolę – uzyska także kontrakt na produkcję kolejnego Nexusa. Jak jednak sugerują Niemcy, Nexus 6 (podobnie jak Nexus 4 i Nexus 5) powstanie w fabrykach LG.

Nexus 6 ma być nieco „lżejszą” wersją niezaprezentowanego jeszcze LG G3 (który według nieoficjalnych informacji ma zostać pokazany w lipcu). Niestety nie wiadomo, co ma oznaczać zwrot „lżejszy”. Zapewne będzie podobnie jak w przypadku Nexusa 5 i LG G2, Nexus 6 stanie się więc nieco okrojonym wariantem G3, z mniejszą ilością megapikseli w aparacie, skromniejszym ekranem no i oczywiście czystym systemem operacyjnym Android.

Gizmodo twierdzi także, że LG najprawdopodobniej wyprodukuje dla Google pierwszy inteligentny zegarek. Smartwatch może pojawić się szybciej niż myślimy, bo już podczas czerwcowej konferencji programistycznej Google I/O.