HTC Flyer

Google Nexus 8.9 pojawi się w czerwcu i będzie produkowany przez HTC?

Narastają spekulacje na temat wypuszczenia przez Google kolejnego tabletu z serii Nexus, modelu Nexus 8.9. Ten androidowy 8.9″ tablet ma być produkowany począwszy od czerwca i mieć całkiem fajną specyfikację oraz niską cenę.

HTC Flyer

HTC Flyer

Pamiętajcie, że informacje, które tutaj wyczytacie to tak naprawdę spekulacje. Jednak trzeba przyznać, że Google już dawno nie pokazało nowego tabletu, a czerwiec będzie na to idealnym momentem. To właśnie w czerwcu odbywa się konferencja Google I/O, która stwarza świetną okazję do prezentacji Nexusa 8.9.

Według jednego z szefów firmy analitycznej IHS Technology, Alexandra Rhoda – Nexus 8.9 będzie sprzętem high-endowym, którego ekran z pewnością osiągnie rozdzielczość co najmniej 2560 x 1600 pikseli. Rhoda wnioskuje także, że nowy tablet Google będzie sprzedawany w cenie ok. 300$ (jakieś 900 zł).

Bardzo interesujące jest również to, kto ma wyprodukować nowy tablet dla Google. Do tej pory producentem tych sprzętów był ASUS oraz Samsung. Teraz gigant z Mountain View chce podobno skorzystać w tej kwestii z usług HTC. Firma ta jest oczywiście świetnie znana z tworzenia urządzeń, które są zamknięte w obudowie o doskonałej jakości. Niestety HTC jest także znane z wysokich cen i kiepskiego radzenia sobie na średniej i niskiej półce cenowej. Jeśli domysły faktycznie się potwierdzą, to tajwański producent będzie się musiał naprawdę postarać aby zejść z kosztów. Google jest przecież znane z niskich cen, więc finalna cena Nexusa 8.9 nie może być zbyt wygórowana.

Inną kwestią jest także to, że HTC nie ma zbyt dużego doświadczenia w budowie tabletów. Z tego co pamiętam ostatnim tabletem HTC był Flyer, który swój debiut miał na początku 2011 roku. Był to zdaje się także jedyny tablet wyprodukowany przez tą firmę.

Oczywiście wszelkie wątpliwości powinny zostać rozwiane 25 czerwca, kiedy to startuje konferencja Google I/O. Wszystkie urządzenia Google zawsze budzą wielkie zainteresowanie. Jestem pewien, że Nexus 8.9 będzie równie mocno oplotkowywanym sprzętem co Nexus 5. Mam też nadzieję, że jeszcze przed jego premierą pojawią się nieoficjalne zdjęcia, dzięki którym zobaczymy jak wygląda.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Kupowanie tabletu z Android 9 calowego to porażka …. Uważam że lepiej jednak kupić tablet z MSwin8.1 i dużo więcej możliwości niż tylko przeglądanie netu

  • Maciej Damian Gałązka

   Niby racja, lecz po co mi dublowanie urządzeń jeżeli przy sobie mam mojego Vaio?

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Ja od dnia jak kupiłem Lumia 1520 to przestałem zabierać tablet z Android .

    • Maciej Damian Gałązka

     1520 byłaby moim faworytem, gdyby miała IP55/58 :/
     Pozdrawiam.

    • mozilla007

     Kogo to interesuje, co znów z gazety wyciąłeś?

  • https://www.facebook.com/leggslovers Unknown2000

   Ta kupić tablet i mieć zaśmiecony, bo zamiast normalny system, to pseudo systemik dadzą, który nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa.