Google Play

Google Play przynosi coraz większe zyski

Pewnie nie wszyscy z Was wiedzą, że Google tak naprawdę nie czerpie bezpośredniego zysku z systemu Android. Firma z Mountain View tak naprawdę wyciąga kasę ze wszystkiego, co zbudował wokół swojego OS’a, czyli reklam, własnych programów oraz oczywiście sklepu z aplikacjami Google Play, który z roku na rok radzi sobie coraz lepiej.

Google Play

Google Play to dla Google kura znosząca złote jajka. Gigant nie tylko korzysta z zysków z reklam wyświetlanych wewnątrz programów, ale także z prowizji od każdej, sprzedanej za pośrednictwem Google Play aplikacji. Nie da się ukryć, że wraz ze wzrostem ilości dostępnych w sklepie appek, rośnie też dochód Google.

Według analityka Citigroup, Marka Maya obecny rok jest dla Google Play przełomowy, a jego przyszłość maluje się w świetlanych barwach. Mark May twierdzi, że w tym roku Google wyciągnie ze swojego sklepu zysk w wysokości 1.3 miliarda $, a w ciągu najbliższych czterech lat corocznie będzie on zwiększany o ok. 43%.  Oznacza to, że w 2017 roku wyszukiwarkowy potentat powiększy swój portfel o 5.2 miliarda $.

Dlaczego finansista Citigroup w ogóle zawraca sobie głowę Google Play? Bo według Marka Maya inwestorzy zbyt mocno skupiają się na Apple App Store i mobilnych reklamach Facebooka, zapominając o tym jakże mocnym produkcie Google. May twierdzi, że już wkrótce inwestorzy nie będą mieli innego wyboru, jak zwrócić baczną uwagę na Google Play i jego rosnące dochody.

Źródło


  • Nazir

    Jeszcze gdyby można było kupować sprzęt Nexus , Moto i akcesoria w Polsce to zyski dla Google były by jeszcze większe :)