Android zjada jabłko

Google Play z 1 milionem aplikacji jest już większy niż App Store

Androidowy sklep z aplikacjami Google Play oficjalnie przekroczył pułap 1 miliona dostępnych appek. Dla systemu Android to ogromne osiągnięcie, które wśród innych sklepów pod względem wielkości plasuje Google Play na pierwszym miejscu.

Android zjada jabłko

Apple App Store dysponuje teraz w zanadrzu liczbą 900,000 aplikacji, więc Google Play z 1 milionem programów nareszcie prześcignął App Store. Google chwali się również, że liczba pobrań z Google Play przekroczyła pułap 50 miliardów, co jest równie zdumiewające.

Dlaczego sklep z aplikacjami systemu Android aż tak urósł w siłę? Oczywiście ogromny wpływ na to ma popularność tego systemu, która stwarza ogromne pole do zarobku dla programistów. To naturalnie nie jedyna przyczyna. Google stara się ciągle zachęcać deweloperów do tworzenia nowych appek. Według giganta z Mountain View zyski twórców oprogramowania zwiększyły się ostatnio aż 2.5x.

I pomyśleć, że Android startował ze strasznie małym zasobem dostępnych aplikacji. Liczba ta w porównaniu do Apple iOS była wręcz śmieszna. Aż trudno uwierzyć, że obecnie Google Play jest już większy niż App Store. Oczywiście wielbiciele Apple mogą zarzucać Google, że może i posiada teraz więcej aplikacji, ale za to gorszych jakościowo. Moim zdaniem jest w tym trochę prawdy, bo w androidowym skelpie można znaleźć dużo więcej programów-śmieci, niż na App Store. Mimo wszystko sytuacja ciągle się zmienia, a Google Play ze swoimi programami stale zyskuje na jakości.

Jak sytuacja może się kształtować w niedalekiej przyszłośći? Jestem przekonany, że Google Play będzie nadal zyskiwać i dystansować swoją konkurencję. Na drugim miejscu oczywiście utrzyma się App Store. Trzecią pozycję, bez większej szansy na poprawę zajmuje Windows Phone Marketplace – sklep Microsoftu ostatnio trochę wyhamował z przyrostem nowych programów.

Źródło: TheVerge


 • dd

  Uwielbiam wasza strone, ale wkradł sie maly blad. Chodzi o 1 miliard, a nie milion.

  AHA i zmieńcie system komentowania – ten wola o pomstę do nieba.
  Jest tak skomplikowany ze nikomu sie nie chce komentować:)

  • http://smartfan.pl Noob

   Dzięki za zwrócenie uwagi! Co do miliona aplikacji to wszystko się zgadza bo jest ich już właśnie milion :-) System komentarzy faktycznie wymaga poprawek, więc mam nadzieję że w najbliższym czasie uda się coś w tej kwestii zmienić. Fajnie, że nas czytasz, w razie innych uwag koniecznie daj znać :-)