Google Nexus – logo

Czy w tym roku Google pokaże tablet Nexus 8?

Jeśli mało wam plotek, to mam dla was kolejną. Tym razem odnosi się ona bezpośrednio do Google oraz tabletów z serii Nexus. Jak donosi portal DigiTimes (który powołuje się podobno na wiarygodne źródła, związane z dostawcami sprzętu), Google w tym roku może porzucić ideę 7″ tabletów i pokazać nam 8″ tablet Nexus 8.

Google Nexus - logo

Dlaczego Google miałoby rezygnować z 7″ przekątnej? Tegoroczny popyt na Nexusa 7 ma być podobno dużo niższy niż oczekiwany, a to ze względu na ogromną konkurencję budżetowych, 7″ tabletów z Androidem. Google chce podobno zaradzić na ten problem i w tym roku zamiast 7-calowca pokazać Nexusa 8.

Według źródeł producentem Nexusa 8, tak jak w przypadku Nexusa 7 – ma być Asus. Ta kwestia nie jest jednak do końca pewna. O tym, kto wyprodukuje 8″ tablet Google dowiemy się po lutym, kiedy firma dostanie pierwsze zamówienia. Według DigiTimes Google w Nexusie 8 może także przerzucić się z chipsetu Qualcomm na Intel Bay Trail-T.

Czy ewentualna decyzja o porzuceniu Nexusa 7 i wypuszczeniu Nexusa 8 będzie słuszna? W mojej opinii jak najbardziej. Już w tej chwili zaciera się granica między phabletami a 7″ tabletami. W dodatku na rynku pojawia się coraz więcej 8″ tabletów, jednak mimo wszystko konkurencja nie jest tu aż tak duża jak w segmencie 7″. Z 8″ (no prawie) urządzeń wymienić możemy w zasadzie jedynie iPad mini, LG G Pad 8.3 oraz Samsung Galaxy Tab 8 i Galaxy Note 8.0. Na potwierdzenie rewelacji związanych z Nexusem 8 będziemy chyba jednak musieli jeszcze trochę poczekać. Póki co wszyscy oczekują debiutu największego urządzenia z całej rodziny Google – Nexusa 10 2014.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Ja tam nowy tablet chcę już tylko kupić z MS Windows’8.1

    • Roberto

      A kogo obchodzi co chce kupić 50 letni kiepski Dj, upierdliwy i nudny troll internetowy. Temat jest o tabletach Nexus a ty jak zwykle wypisujesz swoje bzdury.