Microsoft YouTube Windows Phone

Google prosi Microsoft, aby usunął ze swojego sklepu Windows Phone YouTube

Kilka dni temu Microsoft pochwalił się, że stworzył dla systemu Windows Phone 8 dedykowaną aplikację, obsługującą googlowski portal YouTube. Program, w odróżnieniu od swojej poprzedniej wersji, nie był tylko odnośnikiem do YT, ale już w swoim interfejsie wyświetlał filmy. Google jednak nowa appka się nie spodobała. Dlaczego?

Microsoft YouTube Windows Phone

Microsoft w swoim programie do obsługi YouTube, zablokował wyświetlanie googlowskich reklam. To właśnie z tego powodu Google chce teraz, aby Microsoft zaniechał dystrybucji aplikacji. Zresztą, nie ma się temu co dziwić. Google swoje główne zyski na YouTube, czerpie właśnie z reklam, a poza tym część kasy wędruje do autorów filmów na YT. Gigant z Mountain View dba więc nie tylko o swój biznes, ale także o interesy użytkowników YouTube.

Google w liście do Microsoftu chce, aby aplikacja do YouTube zniknęła ze sklepu Windows Phone 8, do 22 maja.

Całe szczęście żaden posiadacz smartfonu z systemem Windows Phone 8, nie musi się obawiać, że aplikacja do obsługi YouTube zniknie. Microsoft już odpowiedział na prośbę Google stwierdzając, że będzie im bardzo miło wprowadzić obsługę googlowskich reklam do nowej appki. Google nie zdążyło jeszcze na to co prawda odpowiedzieć, ale można się spodziewać, że po wprowadzeniu reklam, usunięcie programu ze sklepu WP 8 nie będzie już konieczne. Jednak na wszelki wypadek radzę wszystkim właścicielom słuchawek z Windows Phone czym prędzej ściągnąć microsoftową aplikację do YT.

Źródło: The Verge