Google Glass – Brin

Google przekłada premierę okularów Glass na przyszły rok

Wszyscy mieliśmy nadzieję, że Google swoje okulary Glass wprowadzi do sklepów jeszcze w tym roku. Na taki stan rzeczy wskazywało zresztą wiele, m.in. wypowiedzi niektórych przedstawicieli Google na majowej konferencji Google I/O. Jednak według najnowszego raportu Google Glass powinniśmy się spodziewać dopiero w przyszłym roku.

Google Glass - Brin

Portal Computerworld powołując się na swoje źródła wewnątrz Google twierdzi, że firma nie będzie w stanie dostarczyć Glass w tym roku. Okulary wymagają jeszcze podobno trochę pracy aby uzyskać miano finalnego produktu, a jak twierdzi przedstawiciel Google „dla firmy najważniejsze jest zbudowanie doskonałego produktu, więc ramy czasowe w których miał się ukazać często ulegają przesunięciom.” Analitycy uważają jednak, że Google pod względem technicznym już dawno „ogarnęło” okulary, jednak teraz chce zaplanować jak marketingowo rozegrać ich premierę. Google Glass to bardzo nowatorski produkt, którego wiele osób po prostu się obawia. Po sieci krąży zresztą wiele negatywnych opinii, że zakładając Glass dobrowolnie godzimy się na naszą permanentną inwigilację. Nic więc dziwnego, że gigant chce najpierw odpowiednio przedstawić swój produkt zanim wypuści go na rynek.

Jeśli doniesienia o przyszłorocznej premierze faktycznie okażą się prawdą, potwierdzona zostanie wypowiedź jednego z szefów Google, Erica Schmidta. Schmidt w wywiadzie, którego udzielił BBC w kwietniu tego roku stwierdził, że Glass dzieli rok od debiutu rynkowego. Eksperci traktowali wypowiedź Schmidta jako bardzo ostrożną i twierdzili, że Google Glass i tak powinniśmy zobaczyć przed końcem 2013 roku. Jak jednak widzicie, będzie zupełnie inaczej.

Kiedy w takim razie możemy się spodziewać oficjalnej prezentacji Google Glass? Analitycy wskazują, że dobrym terminem może być przyszłoroczne Google I/O, które odbędzie się w maju. Według mnie to jednak mało prawdopodobne, bo Google I/O to konferencja dla programistów a gigant z Mountain View prezentuje na niej raczej nowy soft, a nie sprzęt. Mimo wszystko myślę, że okolice maja 2014 to termin, kiedy Google zorganizuje specjalną, osobną konferencję, podczas której poznamy wszystkie możliwości Glass.

Oczywiście osoby niecierpliwe już teraz mogą kupić wersję deweloperską okularów, która kosztuje bagatela 1500$ (ok. 4830 zł). Wersja finalna będzie jednak sporo tańsza, a według pierwszych doniesień jej cena ma wynieść około 300$ (w przeliczeniu na złotówki ok. 965 zł).

Źródło: Computerworld