Google – logo

Google publikuje wyniki finansowe za Q2 2013, niestety gorsze od oczekiwań

Google to internetowy gigant, który swoją potęgę zbudował na wyszukiwarce internetowej. Oczywiście dzisiaj te złote dziecko ery internetu czerpie zyski nie tylko z wyszukiwarki, ale także m.in. ze swojego systemu mobilnego Android. Jak wyglądały wyniki finansowe tej firmy w drugim kwartale 2013 roku?

Google - logo

Jeśli spodziewacie się, że Google to korporacja, która odnosi jedynie same pasma sukcesów, to pewnie zdziwi Was ten raport finansowy. Przychody giganta z Mountain View w Q2 (z roku na rok) wzrosły o 19%, do 14.1 miliarda $. Wynik znakomity, jednak analitycy spodziewali się nieco więcej, bo 14.4 miliarda $.

Dochód Google w tym kwartale wyniósł 3.123 miliarda $, więc był niższy niż ten w pierwszym kwartale 2013. Do 22% spadła też marża operacyjna. Jeśli porównany dochód z Q2 2013 do tego z Q2 2012 to zobaczymy, że jest on praktycznie taki sam. W raporcie widać niestety, że Google dość mocno ciąży Motorola, która przyniosła 342 miliony $ straty.

Google i Motorola - finanse w Q2 2013

Jeśli chodzi o platformy Google, to radzą sobie świetnie. Larry Page pochwalił się, że urządzeń z Androidem jest już 900 milionów, a każdego dnia ta liczba wzrasta o 1.5 miliona. Dobrze wypada też przeglądarka Chrome, która ma już 750 milionów użytkowników.

Page zdradził także, że Motorola ma w zanadrzu „coś świetnego”. Nie trudno się domyślić, że chodzi mu zapewne o Moto X, który najprawdopodobniej zobaczymy już w przyszłym tygodniu. Gdyby kogoś interesowały pełne wyniki finansowe Google – można je znaleźć podążając linkiem źródłowym tego tekstu. Pełne wystąpienie CEO Google możecie obejrzeć na poniższym nagraniu wideo.

Źródło: Google