Google Nexus – logo

Google stworzy 8″ tablet Nexus z pomocą HTC?

Jeśli wierzyć doniesieniom portalu DigiTimes, Google podczas tworzenia swojego kolejnego tabletu (8-calowego Nexusa), będzie współpracować z HTC. Czy taki scenariusz może się sprawdzić?

Google Nexus - logo

 

DigiTimes podając swoje informacje powołuje się na źródła u dostawców komponentów, niezbędnych do produkcji nexusowego tabletu. Jeśli ta informacja okaże się prawdą, HTC zastąpi Asusa jako producenta tabletów Nexus. Zresztą, nie będzie to już pierwszy raz, kiedy Google spróbuje się dogadać z HTC. Podczas tworzenia Nexusa 7 pierwszej generacji, Google próbowało dogadać się z tajwańskim producentem, który jednak w tamtym okresie bardzo silnie naciskał na produkcję smartfonów, dlatego nic z tego nie wyszło.

Z drugiej strony Asus jest ostatnio bardzo skupiony na tym, aby tworzyć swoje własne smartfony i tablety. Firma podobno nie jest już taka chętna, aby stworzyć Nexusa 8.

Według nowych informacji, kolejny tablet Nexus ma zostać zaprezentowany dopiero w trzecim kwartale tego roku. Jeśli taki termin okaże się prawdziwy, to będzie to oznaczać, że nie mamy co liczyć na debiut Nexusa 8 podczas konferencji programistycznej Google I/O 2014, która rozpoczyna się w czerwcu, czyli w drugim kwartale.

DigiTimes w swoich doniesieniach idzie nawet o krok dalej twierdząc, że Google nie będzie już promować Nexusa 8 tak, jak swoje tablety poprzednich generacji. Dlaczego? Gigant z Mountain View doszedł podobno do wniosku, że poprzednie Nexusy już w wystarczającym stopniu przyczyniły się o popularyzacji androidowych tabletów, których dalsza promocja w takim kształcie nie jest już potrzebna.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    W obecnej sytuacji , nie widzę sensu kupowania tabletu z Android za 1500 zł. gdy mam wybór z dużo lepszym systemem MSwin8.1 :)

    • Drazir50

      Jesteś banitą buhaha i zawsze nim będziesz buhaha Skończ wreszcie śnić bu ha ha