Google – zaproszenie na 15 września 2014

Google zaprasza na 15 września, co wtedy zobaczymy?

Google ogłosiło, że na dzień 15 września zaplanowało specjalną konferencję, która odbędzie się w Indiach. Google za pośrednictwem zaproszenia nie zdradza niczego konkretnego, a wszystkich szczegółów mamy się dowiedzieć bliżej dnia konferencji.

Google - zaproszenie na 15 września 2014

Mimo wszystko dość intrygujący jest napis „Block Your Date”, który oznacza, abyśmy „zablokowali tą datę”. Takie wyrażenie jest oczywiście dość dziwne, a dodatkowo intryguje tutaj fakt, że „block” to z angielskiego „blok”, a smartfony z Google Ara składają się właśnie z bloków. Gdyby ktoś nie wiedział, Project Ara został przejęty przez Google od Motoroli. Projekt ten zakłada, że każdy smartfon składa się z bloków, lub jak kto woli – klocków. Owe klocki (czyli np. ekran, baterię, chipset, kamerę itp.) osadzamy na szkielecie urządzenia, tworząc w ten sposób pełnowartościowy smartfon.

Motorola Project Ara - moduły

Naturalnie może wcale nie chodzić o Project Ara, a o Android One, czyli program zakładający „nadzór” Google nad tworzeniem smartfonów z najniższego segmentu cenowego. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby 15 września Google zademonstrowało jakieś urządzenia, oparte o Android One. Przecież Indie to rynek, na którym sprzedają się głównie tanie smartfony – miejsce konferencji być może nie jest więc przypadkowe. W tworzeniu sprzętów Android One mają na starcie pomóc tacy producenci, jak Karbonn, Micromax oraz Spice.

Naturalnie, to tylko domysły, bo Google równie dobrze może pokazać tam swój nowy tablet lub smartfon. Wszystko rozstrzygnie się 15 września, więc jeszcze musimy się trochę wstrzymać z „bólami”.