Goophone i5S

Goophone i5S już dostępny w Chinach, próbuje udawać, że jest iPhonem 5S

Produkty Apple to chyba jedne z najczęściej podrabianych urządzeń na świecie. Chińskie fabryki wytwarzają i sprzedają ogromne ilości podrobionego sprzętu. Co ciekawe, w tamtejszych sklepach właśnie pojawił się smartfon Goophone i5S, który imituje niezaprezentowanego jeszcze iPhone’a 5S.

Goophone i5S

Goophone i5S

iPhone 5S to smartfon, który w tej chwili jest jedynie w sferze domysłów i sieciowych plotek. Problem w tym, że Chińczycy starają się udowodnić, iż już wiedzą, jak smartfon może wyglądać (zresztą, chyba każdy się domyśla, że będzie on podobny do iPhone 5). Chiński producent urządzeń spod znaku „prawie jak Apple„, wypuścił właśnie do sklepów słuchawkę, która ma wyglądać jak iPhone 5S. Urządzenie swoim designem bardzo mocno przypomina produkty Apple, więc niejedna osoba odwiedzająca chińskie sklepy z elektroniką, może się gorzko pomylić.

Według danych producenta, Goophone i5S posiada dwurdzeniowy 1 GHz chipset MediaTek MT6577, 512 MB RAM, 8 GB pamięci ROM, 5 i 1.3 MP kamery oraz 4.3-calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Jeśli myślicie, że ta podróba działa pod kontrolą Apple iOS, to muszę Was rozczarować. i5S opiera się o system Android 4.1.2 Jelly Bean, stylizowany na iOS.

Goophone i5S może i nie jest w stanie zaskoczyć nas swoją specyfikacją, jednak jego cena już robi wrażenie. Za ten smartfon w chińskim sklepie trzeba zapłacić jedyne 150$, czyli około 485 zł. Jestem pewien, że w takiej cenie nawet w Polsce, urządzenie znalazłoby niejednego chętnego do zakupu. Z drugiej jednak strony, to trochę „obciach” używać smartfonu, który imituje iPhone. To tak, jakby na tanie trampki z hipermarketu, nakleić logo Nike’a lub Adidasa.

Przypominam, że Goophone to już wybitny specjalista od produktów Apple. Podczas premiery iPhone 5 mogliśmy przecież podziwiać Goophone i5, będący jego podróbką. Bogate portfolio firmy nie kończy się jednak na „jabłuszkach”, do dyspozycji Chińczyków jest już nawet najnowszy flagowiec Tajwańczyków, model HTC One. Trzeba więc przyznać, że Chińscy producenci są wyjątkowo „przedsiębiorczy”.

Źródło: Engadget