Goophone N3

Goophone N3 – podróbka Samsunga Galaxy Note 3 w akcji

Goophone to chiński producent, który wsławił się produkcją podróbek praktycznie każdego, flagowego smartfona. W wydaniu Goophone mogliśmy już m.in. podziwiać iPhone’a opartego o system Android. Tym razem ta chińska firma postanowiła się jednak zająć czymś ze stajni Samsunga – i tak powstał Goophone N3.

Goophone N3

N3 to tak naprawdę skopiowany co do milimetra Samsung Galaxy Note 3. Nie myślcie jednak, że Chińczycy w Goophone N3 zaimplementowali wszystkie „ficzery”, znane nam z Note 3. Brakuje tu m.in. rysika S Pen, możemy więc zapomnieć o wszelkich dogodnościach, jakie on ze sobą niesie.

Pomimo oczywistej „zrzynki” z Note 3, Goophone N3 i tak wydaje się być całkiem interesującym urządzeniem. Sprzęt został oparty o bardzo modny w ostatnich dniach 8-rdzeniowy chip MediaTek MT6592 o taktowaniu 1.7 GHz i GPU Mali-450 MP4. W sprzęcie siedzi także 2 GB RAM’u, 16 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD) oraz 5.7″ ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli (wielkość i rozdzielczość identyczna, jak ta w Note 3, jednak zamiast AMOLED jest tu matryca LCD). W roli aparatu głównego jest tu 13 MP sensor, natomiast z przodu zamontowano 5 MP kamerę. N3 działa w oparciu o Android 4.2.2 Jelly Bean, a za zasilanie odpowiada 2800 mAh akumulator. Wielką zaletą tego sprzętu jest fakt, że posiada obsługę Dual SIM.

A teraz najlepsze, bo Goophone N3 w ofercie bez umowy operatorskiej ma w Chinach kosztować zaledwie 299$, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 940 zł. Jestem jednak pewien, że N3 nigdy nie pojawi się w oficjalnej dystrybucji poza terytorium Chin. Dlaczego? Samsung nie dopuści, aby tego typu kopia konkurowała bezpośrednio z Note 3. Zresztą, tworzenie i sprzedaż podróbek jest w Unii Europejskiej zakazana. Jeśli jednak ktoś koniecznie chciałby wyposażyć się w ten smartfon, musiałby go na własną rękę sprowadzić lub kupić od jakiegoś polskiego pośrednika. Zainteresowani poniżej mogą obejrzeć film, który demonstruje możliwości Goophone N3.

Źródło


  • Pique12

    No tak, przecież nikt nie potrzebuje dual sima z dużym wyświetlaczem i pojemnym dyskiem. Każdemu starczy nexus z 16 GB pamięci. (tak to jest ironia)

  • Nazir

    Śmieszą mnie takie podróbki i dual sim z chin a cena za ten szmelc na ledrogo będzie tak nie atrakcyjna że lepiej kupić coś markowego lub Nexus
    Szkoda kasy i tyle w temacie