Goophone Smart Watch – czarny

Goophone Smart Watch – mistrz podróbek stworzył swój inteligentny zegarek

Chińska firma Goophone, która zasłynęła z produkcji androidowych podróbek smartfonów iPhone, postanowiła pójść także w nieco inną stronę. Kopiarka z Chin, widząc rosnące zapotrzebowanie na inteligentne zegarki, wyprodukowała swój własny produkt o nazwie Smart Watch. Sprzęt jest istnym pomieszaniem stylów, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że to ciekawe urządzenie.

Goophone Smart Watch - czarny

Za równowartość 300$ (ok. 950 zł) otrzymujemy urządzenie, które może działać niezależnie od smartfona. Z Goophone Smart Watch, który posiada moduł 3G, można bez problemu wykonywać połączenia telefoniczne. W przeciwieństwie do markowych, obecnych już na rynku inteligentnych zegarków, Smart Watch to tak naprawdę pełnowartościowy smartfon w kształcie zegarka. We wnętrzu tego sprzętu zainstalowano Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który ma dostęp do Google Play, więc bez problemu wgramy do niego każdy, wybrany przez siebie program. Na OS Goophone zainstalowało nakładkę, która swoim wyglądem do złudzenia przypomina system Windows Phone. W zegarku mamy więc skrzyżowanie WP i Androida.

Goophone Smart Watch - bialy

Na poniższym nagraniu wideo możecie sami zobaczyć, że Smart Watch nie jest zegarkiem małym. Jego specyfikacja obejmuje jednak 1.54″ ekran o rozdzielczości 240 x 240 pikseli (220 ppi), 512 MB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz dwurdzeniowy chipset MediaTek MT6577 o taktowaniu 1.2 GHz. Zegarek mierzy 41.9 x 47.5 x 13.5 mm i waży 72 gramy. Jest tu także 2 MP kamera, a bateria według producenta starcza na 48 godzin czuwania. Sprzęt działa na standardowych, międzynarodowych częstotliwościach GSM (850/900/1800/1900 MHz) oraz WCDMA (850/1900/2100 MHz). Według Goophone, w zegarku jest także Wi-Fi, radio FM, GPS oraz Bluetooth.

Mimo faktu, że Smart Watch to produkt, którego jakość może (ale nie musi) być kiepska, to według mnie jest on bardzo ciekawym urządzeniem. Chiński producent w przeciwieństwie do np. Samsunga lub Sony, nie stworzył tylko namiastki smartfona, ale w zasadzie „zaklął duszę smartfona” w obudowie zegarka. To świetnie rozwiązanie, bo przecież zamiast okrojonego produktu, dostajemy pełnowartościowy sprzęt, na którym możemy instalować dowolne programy z Google Play, dzwonić itp.

Smart Watch (EC309) jest w tej chwili w przedsprzedaży, a pierwsze jego dostawy ruszą za 5-7 dni. Jestem pewien, że na takie urządzenie w cenie 950 zł znajdzie się całkiem sporo chętnych.

Źródło