Corning Gorilla Glass

Gorilla Glass 3D – nowe szkiełko od Corning

Corning to chyba najbardziej znana firma, trudniąca się m.in. opracowywaniem i produkcją wzmocnionych szkieł, chroniących ekrany różnych urządzeń. Gorilla Glass to jeden z produktów Corning, który zadebiutował właśnie w wariancie Gorilla Glass 3D, czyli supermocnego szkła tworzonego w trzech wymiarach.

Corning Gorilla Glass

Corning chwali się, że może teraz produkować szkło o najróżniejszych kształtach, przy jednoczesnym zachowaniu jego wytrzymałości. Ta amerykańska firma, której klienci to głównie azjatyckie przedsiębiorstwa rozpoczęła nawet produkcję Gorilla Glass na terenie Azji. Dzięki temu chce szybciej dostarczać zamówione szkło Gorilla Glass 3D do jego odbiorców.

Pierwsze dostawy Gorilla Glass 3D mają ruszyć jeszcze w tym roku. Możemy się więc spodziewać, że już wkrótce czeka nas kilka inteligentnych zegarków, bransoletek, pierścieni itp. sprzętu, który wymaga zastosowania odpornego szkła o dedykowanym kształcie. Niestety Corning nie poinformowało, czy już na obecnym etapie znalazły się firmy, które będą kupować Gorilla Glass 3D.

Oczywiście Corning i jego Gorilla Glass to nie jedynie supermocne szkło, przeznaczone do smartfonów i tabletów. W niektórych mobilnych sprzętach (szczególnie linii Sony Xperia) może także spotkać szkiełko Dragontrail, produkowane przez japońską firmę Asahi Glass Co. Jest też szkło szafirowe, które według niektórych danych jest nawet trzykrotnie wytrzymalsze, niż Gorilla Glass. Niestety jest dużo droższe niż produkt firmy Corning, więc producenci nie stosują go na duże powierzchnie (Apple pokrywa nim np. obiektyw kamery w swoich smartfonach).