Google Ingress – zrzut ekranu

Gra Ingress 14 grudnia wyjdzie z fazy beta

Od debiutu wydanej przez studio NianticLabs@Google gry Ingress minął już ponad rok, jednak dopiero 14 grudnia wyjdzie ona z fazy beta. Dzięki temu w tytuł będzie mógł zagrać każdy, bez kłopotania się o zaproszenie.

Google Ingress - zrzut ekranu

Czym jest Ingress? To gra z nielicznej jeszcze działki tytułów operujących w tzw. rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality). W Ingresie ścierają się dwie strony – gracze zieloni (Oświeceni) i gracze niebiescy (Ruch Oporu). Celem każdej ze stron jest zawładnięcie nad całym światem i zniszczenie całej infrastruktury przeciwnika.

Google Ingress - zrzut ekranu 2

Oczywiście zadanie jest w praktyce niewykonalne, bo w realiach tej gry nigdy nie dojdzie do sytuacji, w której któraś ze stron osiągnie aż tak wielką przewagę.

Najważniejszą cechą Ingress jest jednak świat gry, który obejmuje… całą kulę ziemską. Na realną mapę kuli ziemskiej został nałożony świat gry, po którym każdy z graczy się porusza. Rozgrywka nie polega więc na siedzeniu w wygodnym fotelu, ale na przemieszczeniu się ze smartfonem z lokalizacji do lokalizacji, w celu walki z realnymi graczami (hackowaniu portali, zakładaniu nowych itp.).

Ingress jest tytułem całkowicie darmowym, bez jakichkolwiek ukrytych opłat. Jeśli dysponujecie zaproszeniem od np. znajomego grającego w tą grę, to już teraz możecie wejść do sklepu Google Play aby ją pobrać. Reszta osób musi się wstrzymać do 14 grudnia, kiedy to w Ingress będzie mógł pograć każdy, bez wymaganego zaproszenia.

Źródło