n64oid-mario-kart

Graj w gry z Nintendo 64 na Androidzie dzięki N64oid

Na system Android dostępnych jest już całkiem sporo emulatorów konsol. Teraz doszedł kolejny – konsoli Nintendo 64.

n64oid - mario kart

Programista yongzh, znany z takich Androidowych emulatorów, jak GameBoid, SNEsoid, Nesoid, oraz Gensoid – dodał do kolekcji kolejny, N64oid.

Dzięki N64oid możemy odpalić ROMy z Nintendo 64 na naszym smartfonie, i to w całkiem niezłej płynności grafiki. Oczywiście owa „płynność grafiki” dotyczy głównie urządzeń z mocnym hardware, na starszych smartfonach gry mogą „ostro przycinać”. Moc obliczeniowa nowszych smartfonów jest na tyle duża, iż większa część gier chodzi zupełnie płynnie, nawet z włączonym dźwiękiem.

n64oid - mario

Gry uruchomione przez N64oid obsługujemy dotykowym padem, który pojawia się na ekranie naszego smartfona. Dodatkowo emulator obsługuje akcelerometr – co jeszcze bardziej pomaga sterować grami.

N64oid do instalacji wymaga Androida w wersji co najmniej 2.0. Aplikacja nie jest niestety darmowa – kosztuje 5.99$ (około 17zł). Szkoda, że autor emulatora nie udostępnił wersji testowej, aby każdy mógł przed zakupem przetestować program, gdyż nie każdemu może on przypaść do gustu. Link do programu znajduje się na dole artykułu.

Link do gry: KLIK