Grand Theft Auto – San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas trafia na iTunes

Nie tak dawno temu firma Rockstar zapowiedziała, że już wkrótce jeden z kosolowo-pecetowych hitów, Grand Theft Auto: San Andreas, trafi w wersji mobilnej na systemy Android, iOS oraz Windows Phone. Jako pierwsi z nowej gry mogą się już teraz cieszyć posiadacze sprzętu Apple.

Grand Theft Auto - San Andreas

GTA: San Andreas dla iOS został udostępniony w wersji o wysokiej rozdzielczości, która została stworzona specjalnie dla platform mobilnych. Zarówno oświetlenie jak i paleta barw w grze została wzbogacona. Poprawiono także bohaterów rozgrywki, aby każdy mógł czerpać z tytułu pełnymi garściami. Naturalnie sterowanie także uległo zmianom, bo teraz istnieje możliwość kontrolowania naszej postaci za pomocą ekranu dotykowego.

Rockstar dodatkowo oznajmiło, że dla iPadów czwartej generacji i nowszych oraz dla iPhone 5 wzwyż – wprowadzono dynamiczne cienie oraz refleksy otoczenia w czasie rzeczywistym. Wygląda więc na to, że San Andreas na nowszych produktach Apple będzie wyglądać jeszcze lepiej.

Z czego jeszcze mogą korzystać posiadacze sprzętu Apple? Fajną funkcją jest możliwość zapisywania stanu gry w chmurze, więc rozgrywkę możemy wznowić na dowolnym innym tablecie / smartfonie i zacząć ją od momentu, w którym skończyliśmy ostatnio.

Grand Theft Auto: San Andreas w pierwszej kolejności pojawiło się na nowozelandzkim iTunes, jednak tytuł stopniowo powinien rozprzestrzeniać się na resztę świata. Gra kosztuje w tej chwili 9.99$.

Co z wersją na Android i Windows Phone? Tego niestety Rockstar nie zdradza, możemy się jednak spodziewać, że wyjdzie ona lada dzień / tydzień.

Aktualizacja: Wersje dla Windows Phone oraz Android mają pojawić się już w przyszłym tygodniu.