Gresso-Revolution-0

Gresso Revolution – futerał do iPhone 5 za 3000$

Premiera iPhone 5 dopiero jutro, a już dzisiaj firma Gresso – zaprezentowała swój nowy, ekskluzywny i wyjątkowo drogi futerał na ten smartfon.

Gresso Revolution

Gresso Revolution, bo tak nazywa się ten futerał – został wykonany z odpornego na wyginanie, wytrzymałego, a przy tym lekkiego tytanu. Metal został dodatkowo pokryty cienką powłoką (nakładanie PVD), co nadało mu dodatkowej odporności oraz ciemnego i stylowego wyglądu. Na ramce futerału umieszczono także wykonaną z 18-karatowego złota tabliczkę, na której wygrawerowano nazwę producenta oraz numer seryjny futerału.

Gresso Revolution

Według Gresso, każdy egzemplarz Revolution jest opatrzony indywidualnym numerem (od 1 do 999, gdyż tylko tyle firma ma zamiar ich wyprodukować). Każdy futerał jest podobno wytwarzany ręcznie, przez indywidualnego rzemieślnika w czasie trzech godzin.

Gresso Revolution ma być pakowany w luksusowe, bukowe pudełko – przepasane dodatkowo jedwabną wstążeczką. Całość ma kosztować 3000 dolarów (czyli na dzień dzisiejszy jakieś 9760zł).

Swoją drogą, nigdy nie zrozumiem, jak można do telefonu wartego około 600 dolarów – kupić futerał za 3000 dolców. Przecież w jego cenie moglibyśmy kupić sobie kilka smartfonów Apple. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś lubi lans – to przecież nie ma nic bardziej lansjerskiego, niż pokrowiec wart kilkakrotnie więcej, niż sam telefon.

Źródło: Gresso