GTA – San Andreas

GTA: San Andreas wkrótce na iOS, Android oraz Windows Phone

Aż trudno uwierzyć, że gry, które jeszcze niedawno swoimi wymaganiami sprzętowymi „zarzynały” niejednego peceta, dzisiaj pojawiają się w wydaniu na urządzenia mobilne. Dobrze znana wszystkim z serii Grand Theft Auto firma Rockstar, poinformowała, że już w przyszłym miesiącu wypuści GTA: San Andreas w wersji na iOS, Android oraz Windows Phone.

GTA - San Andreas

Rockstar już dawno wypuścił w wersji mobilnej GTA III oraz GTA: Vice City, a teraz przyszła pora na GTA: San Andreas. Studio obiecuje, że tytuł dostanie m.in. odnowioną grafikę, dotykowy kontroler, nowy checkpoint oraz wsparcie dla gamepadów. Pomyślcie tylko, że grę będziecie mogli ze swojego smartfona odpalić np. na telewizorze i pograć gamepadem, zupełnie jak za dawnych czasów na konsoli.

Niestety Rockstar nie ujawnił, kiedy dokładnie pojawi się wersja mobilna tej gry i ile będzie trzeba za nią zapłacić. Jedno jest pewne – Rockstar na pewno nie da jej nam za darmo.

Swoją drogą jestem bardzo ciekaw, czy za rok lub dwa w mobilnym wydaniu pojawi się także GTA IV, która przecież przez dość długi czas była jedną z najbardziej zasobożernych gier na PC. Przy obecnym, tak gwałtownym rozwoju mobilnych podzespołów wcale mnie to jednak nie zdziwi. Mało tego – jestem zdania, że klasyczne konsole do gier w końcu wymrą i zastąpią je smartfony oraz tablety z całą masą dodatkowych, przydatnych dla gracza akcesoriów. To jednak jeszcze bardzo odległa przyszłość.

Wracając do tematu, gdyby ktoś zapomniał jak wygląda GTA: San Andreas w wydaniu na PC, poniżej może zobaczyć film z gameplaya.

Aktualizacja (20.12.2013): W ślad za premierą GTA: San Andreas na Apple iOS, tytuł pojawił się również dla systemu Android. Możecie go więc znaleźć na Google Play. Wersja dla Windows Phone nadal nie trafiła do WP Marketplace.

Aaktualizacja (27.I.2014): GTA: San Andreas pojawiło się dzisiaj na Windows Phone. Na chwilę obecną gra jest dostępna dla smartfonów Nokia Lumia 1520, 1320, 822, 820, 810 oraz HTC 8XT. Tytuł wyceniono na 6.99$, a potencjalny nabywca musi się liczyć z tym, że gra zajmie w pamięci jego smartfona aż 2.5 GB powierzchni.


 • px

  Czekam na promocję!

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Ja tak samo, bo teraz cena niestety trochę przegięta jest.

 • px

  Świetna sprawa „mieć w kieszeni”, jakby nie patrzeć, klasykę gier komputerowych i móc poczuć jej klimat w każdej tak naprawdę chwili. :)

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  To już nie dla mnie , ale fajnie że jak ktoś potrzebuje się bawić nadal to ma coś na smartfon gdy nie stać go na konsolę

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To prawda, dzięki smartfonom można mieć konsolę i telefon w jednym – wystarczy dokupić pada i kabel TV.