Hisense X1

Hisense X1 – większe znaczy lepsze?

Mieliście kiedykolwiek ochotę wziąć swojego siedmiocalowego Nexusa 7 i wykonać za jego pomocą rozmowę telefoniczną? Wygląda na to, że chiński producent Hisense wyszedł naprzeciw takim oczekiwaniom i zaprezentował w Las Vegas smartfon z ekranem IPS o przekątnej 6,8 cala.

Hisense X1

Phablet początkowo zadebiutuje jedynie na rynku chińskim, jednak jakiś czas później trafi także na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Jego specyfikacja techniczna jest dokładnie taka, jakiej oczekiwalibyśmy od urządzeń high-endowych. Serce Hisense X1 stanowi chip Qualcomm Snapdragon 800, ponadto znajdziemy w nim 13-megapikselową tylną kamerę, 5-megapikselową przednią kamerę do wideorozmów oraz baterię o pojemności 3900 mAh, która będzie starała się poradzić sobie z ogromnym, 6,8” wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1080p. Słuchawka będzie działała pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat.

Hisense X1 jest oczywiście wykonany z plastiku i mimo niezłej specyfikacji, producent przedstawia go jako urządzenie klasy średniej. Wszystkie przyciski fizyczne umieszczone zostały po prawej stronie urządzenia, co ma zdecydowanie ułatwić obsługę.

Hisense X1 - plecki

Źródło: androidpolice.com

Wypuszczenia tego urządzenia na rynek amerykański spodziewać się możemy w drugim kwartale tego roku pod marką Silver. Niestety, Hisense X1 nie posiada modułu łączności LTE (znajdziemy tutaj jedynie obsługę standardu HSPA+). Producent ma w planach zasilenie rynku w Stanach w model X3, który będzie mógł się takim modułem pochwalić, jednak nie został on pokazany na stoisku firmy na targach CES w Las Vegas.

Wygląda na to, że wojna producentów smartfonów w kategorii rozmiarów wyświetlaczy trwa w najlepsze. Jestem przekonany, że znajdą się miłośnicy nieco przerośniętych słuchawek i dopóki rynek będzie wykazywał zainteresowanie takiego typu urządzeniami, możemy spodziewać się kolejnych rozdziałów w coraz obszerniejszej historii takich telefonów.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Fajna zabawka , ale tak szczerze to mając tablet 7 cali Aries70 z 3G nie za wygodnie się z tego już dzwoni i rozmawia aczkolwiek wygodna opcja .
  Uważam że 6 cali to idealne rozwiązanie a trochę większa Xperia Ultra już też mało wygodna do rozmów jak miałem okazję z tego modelu skorzystać

  • px

   Jeśli chodzi o mnie to nie wyobrażam sobie mieć telefon z ekranem większym niż np. w Note 3. Ta wielkość jest chyba optymalna, w zupełności wystarczająca. Oczywiście w przypadku smartfona, którego (z definicji) mamy przecież cały czas pod ręką :)

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Też mi się podoba ten rozmiar z Note’3 i gdyby nie wady w postaci nakładek TW i innego badziewia od Samsung bym go kupił.
    Kupiłem więc taniej Nexus’5 wersja 32GB i jestem zadowolony z takiego Android a nowy dodatkowy smartfon chce kupić Windows Phone typu Lumia 1320 lub Lumia 1520 jak trochę stanieje do 2 tys. zł.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Sprzęt fajny, ale nosić tego w kieszeni to bym nie chciał. Jeśli miałbym już wybierać to chyba wybrałbym Galaxy Note 3.

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Ja też :)