Hisense-MIRA6-front

Hisense z nowym smartfonem z Windows Phone

Blisko dwa tygodnie temu informowałem was, że firma Micromax zdecydowała się na wyprodukowanie smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone. Wygląda na to, że chińska firma Hisense zdecydowała się na podobny ruch i także zechciała móc pochwalić się telefonem z systemem od Microsoftu.

Hisense MIRA6 - front

Windows Phone ostatnimi czasy zyskuje na popularności wśród mniejszych lub po prostu mniej znanych producentów. Hisense do tych mniejszych raczej się nie zalicza, jednak nie jest marką szczególnie utożsamianą ze smartfonami. Mimo wszystko producent ten zdecydował się na zaprezentowanie telefonu o nazwie MIRA6.

Smartfon MIRA6 zapowiedziany został w Chinach i w chwili obecnej nie wygląda jednak jak produkt finalny, o czym świadczyć może chociażby render, a konkretniej przyciski znajdujące się pod ekranem, które znane są doskonale ze smartfonów z Androidem na pokładzie. Spoglądając z kolei na tył urządzenia nie sposób oprzeć się wrażeniu, że konstrukcja przypomina… iPhone’a piątej generacji.

Hisense MIRA6 - tyl

Jak doniósł producent, smartfon pracować ma pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 oraz ma zostać wyposażony w 5 – calowy wyświetlacz o nieznanej jeszcze rozdzielczości. Jego sercem ma być Snapdragon 200 taktowany z częstotliwością 1,2 Ghz, którego wspierać ma 1 GB pamięci RAM. Znajdziemy tutaj także 5 MP przednią kamerkę do wideorozmów oraz tylną, 8 – megapikselową, 8 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika oraz slot na karty microSD. Sprzedaż modelu MIRA6 ma rozpocząć się w Chinach jeszcze w tym roku. Niestety nie mamy żadnych informacji dotyczących dostępności tego urządzenia w innych krajach.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Taka oferta przydała by się w Polsce w atrakcyjnej cenie poniżej 600 zł.