Honda Case N

Honda Case N – pokrowiec na smartfon z poduszkami powietrznymi

Poduszki powietrzne w samochodzie uratowały niejednej osobie życie, jednak czy precyzyjnie umieszczone airbagi w smartfonie mogą uratować nasze drogie cacko podczas upadku?

Honda Case N

Internet jest pełny nagrań wideo i zdjęć, ukazujących całkowicie zniszczone smartfony, którym do zagłady wystarczył upadek na twardą powierzchnię. Nie da się ukryć, że każdy posiadacz smartfona w pewnym momencie upuści go na ziemię. Tylko szczęście może nas w tym momencie uratować przed wielkimi wydatkami, z którymi wiąże się np. wymiana potłuczonego ekranu albo popękanej obudowy.

Honda stwierdziła, że lepiej nie igrać ze ślepym losem a bezpieczeństwo naszego smartfona rozsądniej jest zawierzyć nowoczesnej technologii, płynącej wprost z przemysłu motoryzacyjnego. Ten japoński producent samochodów stworzył pokrowiec, który tak naprawdę jest poduszką powietrzną okalającą nasz smartfon. Rozwiązanie Hondy wykorzystuje podobno sensory urządzenia, które odpalają poduszki powietrzne gdy smartfon spada i jest blisko ziemi. Ten nowoczesny pokrowiec to Honda Case N, a proces jego tworzenia i sposób działania możecie obejrzeć na poniższym nagraniu wideo.

Mam oczywiście nadzieję, że nie uwierzyliście, iż to rozwiązanie jest prawdziwe (pomijam już fakt, że taki pokrowiec co upadek trzeba by wymieniać, a jego gabaryty są kolosalne). Tak naprawdę Honda postanowiła sobie nieco z nas zadrwić a przy okazji wzmocnić markę. Swoją drogą i tak fajnie się ogląda moment, kiedy testowany smartfon upada na ziemię a na krótko przed tą chwilą – wystrzeliwują poduszki powietrzne.