hp-webos

HP chciało sprzedać webOS za 1.2 miliarda $

WebOS, system operacyjny HP, ma zostać wkrótce przeobrażony w system otwarty (open source). Okazuje się jednak, iż przed podjęciem tej decyzji – HP starało się sprzedać webOS.

webos

HP nie słynie ostatnio z podejmowania dobrych decyzji, czego dobrym przykładem jest system webOS. HP zakupiło firmę Palm (właściciela webOS) w kwietniu 2010 roku za sumę 1.2 miliarda dolarów. Jak się okazuje – wkrótce po tym fakcie, gdy HP skapnęło się, iż Palm szybko traci na wartości, „drukarkowy gigant” starał się sprzedać dalej firmę Palm wraz z systemem webOS, za tę samą sumę, za jaką go kupiło.

Według ekspertów – udziały w Palm krótko po zakupie przez HP straciły na wartości z 1.2 miliarda $ do zaledwie 500 milionów $. HP próbowało mimo wszystko sprzedać Palm takim gigantom, jak Facebook, Samsung, Amazon, czy też Intel – wszystkie firmy pogardziły jednak ofertą HP, która była ponad dwukrotnie zawyżona.

Jak skończyła się cała sprawa – wszyscy wiemy. HP stwierdziło, że nie będzie już więcej tabletów i smartfonów z webOS, a system ma się stać OSem open source.

Źródło: MobileBeat