HP Envy x2

HP Envy x2 – hybrydowy tablet z Windows 8

Hewlett-Packard zaprezentowało tablet z Windows 8 i stacją dokującą/klawiaturą – model Envy x2.

HP Envy x2


Produkt HP przypomina zarówno laptop, jak i tablet – zresztą producent określa Envy x2, jako urządzenie hybrydowe, łączące w sobie cechy tabletu i laptopa. Hybryda składa się z 11.6-calowego ekranu IPS LCD, który można bezproblemowo odłączyć od klawiatury (jest tam mechanizm zatrzaskowy). Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1366×768 pikseli, wiec jest podobna do rozdzielczości ekranów przeciętnych notebooków.

Moc obliczeniową HP Envy x2 zapewnia chip Intel Atom Clover Trail, natomiast pamięć użytkownika wynosi 32/64GB (w zależności od wersji zakupionego tabletu). Urządzenie ma wbudowane aż dwie baterie – jedną w samym tablecie, natomiast drugą pod klawiaturą, która prócz funkcji pisania, spełnia też rolę dodatkowego zasilania. Jeśli chodzi o kolejność rozładowywania – urządzenie najpierw zużywa energię z klawiatury, a dopiero potem z akumulatora wbudowanego w tablet.

HP zamierza wprowadzić Envy x2 do sklepów jeszcze przed świętami. Niestety – tak samo, jak w przypadku innych urządzeń z Windows 8, zaprezentowanych na IFA 2012, tak i tym razem nie znamy ceny.

Źródło: PhoneArena, HP