HTC-Accord-przeciek-WP8-0

HTC Accord – pierwszy smartfon HTC z WP8

W sieci pojawiło się zdjęcie, przedstawiające pierwszy smartfon HTC oparty o Windows Phone 8 – model Accord.

HTC Accord z WP8

Co prawda miano pierwszego, oficjalnie zaprezentowanego smartfona z WP8 ma już Samsung Ativ S, jednak dopiero teraz zaczynają się pojawiać przecieki, dotyczące smartfonów z WP8 innych producentów.

Właście dzisiaj pojawiło się zdjęcie, które przedstawia smartfon HTC Accord. O tym sprzęcie mogliśmy już wcześniej usłyszeć, a to za sprawą „mapy drogowej” HTC, która wyciekła pod koniec czerwca.

Powyższe zdjęcie opublikował osobnik o ksywce Football z forum XDA-Developers. Co ważne, wraz z fotografią opublikowano też część specyfikacji urządzenia. Dowiadujemy się z niej, że telefon ma 4.3-calowy ekran Super LCD 2 720p, 8MP kamerę z nagrywaniem 1080p oraz (w zależności od wersji) 16 lub 32GB pamięci użytkownika. W Accord nie zabraknie też slotu na karty microSD.

Pozostałe parametry, to dwurdzeniowy 1.5GHz procesor Krait, 42Mbps łączność HSDPA oraz NFC. Sam system na screenie wygląda raczej, jak Windows Phone 7 – mamy tu jednak przycisk z nowym logo WP.

Kiedy HTC Accord zostanie oficjalnie zaprezentowany? Tego oczywiście nie wiadomo. Zważywszy jednak na fakt, że Samsung już pokazał słuchawkę z WP8, a Nokia zrobi to za 5 dni – HTC nie powinno raczej zbyt długo zwlekać z pokazaniem nowego smartfona.

Źródło: XDA-Developers