Android – downloader

HTC aktualizuje One X+ do Androida 4.2.2

Android 4.2.2 Jelly Bean wraz z nakładką HTC Sense 5 już płynie do posiadaczy smartfona One X+. Upgrade można pobierać poprzez OTA (Over-the-Air). Co dzięki niemu można uzyskać?

Android - downloader

Dzięki nowemu firmware nasz One X+ może dostać całkiem sporo nowych funkcji, jak ekran główny BlinkFeed, który jest znany m.in. z flagowca Tajwańczyków HTC One. Posiadacze One X+ otrzymują także nowy ekran blokowania, który został wzbogacony przez producenta o tzw. „elektroniczne gadżety”.

Pierwsi użytkownicy, którzy zainstalowali te nowe oprogramowanie wskazują, że dzięki niemu poprawiła się żywotność baterii. Wprowadzono także możliwość dokładniejszego śledzenia jej stanu, a to za sprawą opcji wyświetlania procentowego naładowania akumulatora na pasku powiadomień. Dzięki Andkowi 4.2.2 mamy także dostęp do szybkich ustawień, do których można szybko dotrzeć przeciągając dwoma palcami w dół ekranu.

Aktualizacji uległ też soft kamery. Od teraz przytrzymanie dłużej palcem w interfejsie użytkownika aparatu powoduje, że blokuje się fokus oraz ekspozycja. HTC wprowadziło także funkcję „video highlights”, dzięki której możemy tworzyć krótkie, 30-sekundowe filmy wideo z wybranym przez nas (spośród 12) podkładem dźwiękowym.

Jeśli jesteście zainteresowani nowym firmware to warto sprawdzić, czy przypadkiem nie jest już dla Was dostępny. Wystarczy wejść w ustawienia systemu a potem w informacje o urządzeniu i wybrać opcję aktualizacji oprogramowania. Jeśli upgrade jest dla naszego One X+ dostępny, tam będzie możliwość jego pobrania. Drugim sposobem jest połączenie smartfona z komputerem i sprawdzenie dostępności aktualizacji przez program HTC Sync Manager.

Jeśli komuś w Polsce uda się zaktualizować swój smartfon, niech będzie tak uprzejmy i da o tym znać w komentarzu pod tekstem.

Źródło: GSMArena