HTC Desire 400 – front i tył

HTC bez zbędnego rozgłosu zaprezentowało model Desire 400

HTC, które chyba nie chce się zbytnio chwalić sowim nowym smartfonem – bez żadnego rozgłosu zaprezentowało model Desire 400. Urządzenie wydaje się być dość szczególne, bo w zależności od rejonu świata w którym będzie sprzedawane, jego specyfikacja może być inna.

HTC Desire 400 - front i tył

Według rosyjskiej strony Desire 400 posiada 4.3″ ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, czterordzeniowy chip Snapdragon 400 (rdzenie taktowane zegarem 1.2 GHz), 1 GB RAM’u oraz obsługę standardu dual SIM. W urządzeniu jest także 8 MP kamera z fleszem LED, 1.6 MP kamerka z przodu oraz 4 GB pamięci wewnętrznej, którą użytkownik może rozszerzyć kartą microSD.

Ukraiński oddział HTC podaje nieco odmienną specyfikację Desire 400. Według niej sprzęt dysponuje 5 MP aparatem, kamerą VGA z przodu oraz zaledwie dwurdzeniowym procesorem. W stosunku do rosyjskiej wersji, inne są także wymiary jego obudowy.

Obydwa oddziały HTC zgadzają się jednak, że Desire 400 działa w oparciu o Android Jelly Bean (wraz z nakładką Sense UI i funkcją BlinkFeed) i ma 1800 mAh baterię, która powinna wystarczyć na 12 godzin rozmów w sieci 3G.

Niestety nie znamy ceny Desire 400, wiemy za to, że sprzęt do sprzedaży trafi w wielu, różnych kolorach. Czy smartfon będzie dostępny w Polsce? Szczerze w to wątpię i myślę, że sytuacja będzie podobna do modelu Desire 600, który również był zaprezentowany tylko na stronach wschodnich oddziałów HTC – i tylko tam jest sprzedawany.