HTC Butterfly 2

HTC Butterfly 2 4G w tajwańskim urzędzie NCC

Smartfon HTC Butterfly 2 został zauważony w tajwańskim urzędzie NCC (urząd ten zajmuje się certyfikowaniem wchodzącego na tajwański rynek sprzętu telekomunikacyjnego). Urządzenie o nazwie kodowej B810x już wkrótce powinno pojawić się na rynku azjatyckim.

HTC Butterfly 2

Niestety linia Butterfly nigdy się oficjalnie w Polsce nie pojawiła, a szkoda, bo to naprawdę interesujące smartfony, cechujące się fajnym designem i ciekawie dobraną kolorystyką. Wiele osób spodziewało się, że seria Butterfly nie będzie już kontynuowana, jednak HTC ma najwyraźniej inne plany. Dane pochodzące z tajwańskiego urzędu NCC zdradzają, że HTC Butterfly 2 ma mieć ekran, którego rozdzielczość wyniesie 1080p. Oprócz tego na pokładzie Butterfly 2 znajdzie się łączność LTE, Wi-Fi, Bluetooth i NFC.

HTC Butterfly 2 - dane z FCC

Następca modelu Butterfly według wcześniejszych plotek, ma mieć czterordzeniowy chipset Snapdragon 801 z grafiką Adreno 400 oraz 2 GB RAM-u. Przekątna ekranu to podobno 5″, więc jak na dzisiejsze czasy – standard.

Smartfon ma się pojawić w sklepach w kilku, różnych kolorach: czarnym, czerwonym, srebrnym oraz brązowym. Data prezentacji urządzenia oraz jego cena pozostają póki co nieznane. Niestety według mnie nie mamy co liczyć na polski debiut HTC Butterfly 2 z prostego względu – poprzednik tego modelu również nie został u nas wprowadzony do oficjalnej sprzedaży. Osoby, które mimo wszystko chciały nabyć to urządzenie, musiały korzystać z usług pośredników. Podobnie będzie zapewne i w tym przypadku.