HTC Butterfly

HTC Butterfly już dostępny w Rosji

Do rosyjskich sklepów trafił najnowszy, flagowy smartfon tajwańskiego producenta – HTC Butterfly. Na ile Rosjanie wycenili urządzenie?

HTC Butterfly

Nieco ponad tydzień temu informowałem, że Butterfly jest już do kupienia w australijskich sklepach (cena ok. 2835 zł). Dzisiaj także i w Rosji można nabyć ten smartfon, niestety po nieco wyższej cenie. Rosjanie mogą go kupić za 692 euro, czyli około 2885 zł. Cena według mnie jest grubo przesadzona, tym bardziej, że w USA za tą samą pod względem specyfikacji słuchawkę (bez umowy operatorskiej) – HTC życzy sobie 599$ (ok. 1880 zł).

Zakup Butterfly w takiej cenie jest mało opłacalny, a to z tego względu, że już w połowie lutego do sklepów wejdzie Sony Xperia Z. Smartfon japońskiego producenta pod względem specyfikacji jest bardzo zbliżony do Butterfly, ale ma także coś, czego produkt HTC nie ma – jest wodoodporny. Poza tym Xperia Z w polskiej przedsprzedaży kosztuje 2800 zł, jaki jest więc sens przepłacać za produkt Tajwańczyków? Pozostaje mieć nadzieję, że HTC zreflektuje się i premierowa cena Butterfly w Polsce będzie dużo niższa, niż w Rosji. W innym przypadku, nie wróże urządzeniu zbyt wielkiego sukcesu.

Źródło: GSMArena


  • drejk

    Pisząc Rosja chyba macie na myśli Moskwa bo nie wydaje mi się a żeby poza Moskiewskiego Rosjanina stać na tę zabawkę tym bardziej w kwocie 692 eu 😉

    • http://smartfan.pl Pest

      Krezusów w Rosji nie brakuje, więc myślę, że HTC właśnie do nich kieruje swój produkt :)